banner72

Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

Hamidiye Çözüm Koleji Genel Müdürü Bahri Kahya, okul bünyesinde ‘Yaz Yüzme Okulu’ hizmeti başlattıklarını söyledi. 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan kurs kapsamında aylık 8 seans uygulanacak.

Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

Hamidiye Çözüm Koleji spor kompleksi içerisinde yer alan yüzme havuzunda, sağlıklı bir yaşam için tüm öğrencilere yüzme öğretmeyi amaçladıklarını ifade eden Kahya, “Amacımız yüzme bilmeyen çocuk kalmasın. Velilerimiz yüzme yaz okulumuza 6 ile 14 yaşındaki yavrularımız için başvuruda bulunabilir. Başvurular için Çözüm Koleji danışma masası veya 0464 612 33 33 numaralı telefondan müracaatta bulunabilirler.” dedi.

Havuzun teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Kahya, “Toplam alanı 143 metrekare olan yüzme havuzumuz, okulumuz ve diğer okul öğrencileri tarafından kullanılmaktadır. 14,5 metreküp su kapasitesine sahip, 10 metre eninde, 12 metre boyunda ve 1.20 CM derinliğinde olan 3 kulvarlı yüzme havuzumuz, klor sistemi ile dezenfekte edilmektedir. " diye konuştu.

KURS AYRINTILARI
Kurslarının 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacağını ifade eden Kahya, "Her bir çocuğumuza haftada iki gün, ayda 8 seans programı uygulayacağız. Kız öğrencilerimiz için özel bayan antrenörümüz, erkek öğrencilerimiz için ise özel bay antrenörümüz bulunacak." dedi.

Öğrencilerin havuzu kullanması için bone, slip veya tayt, mayo, terlik, havlu veya bornoz, isteğe bağlı gözlük bulundurmaları gerektiğini de kaydeden Kahya, yüzme kurslarının amacı hakkında da şu açıklamalarda bulundu: “Çocuğun suda rahat olmasını sağlamak, su korkusunu emniyetli bir şekilde yenmek, suda yardımsız ilerlemesini sağlamak, temel yüzme becerilerini kazandırmak, iyi bir yüzme tekniği öğretmek, motor gelişimine yardımcı olmak, kalp dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek, iyi bir ruhsal ve sosyal gelişim sağlamak” dedi.

Detaylı Bilgiler;

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73