banner72

AK Parti Rize Eski Milletvekili Karal, Ali Babacan'ın Partisinin Kurucular Kurulu Listesinde

Ali Babacan yeni partinin kuruluş dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığı'na vereceklerini açıkladı. Babacan'ın 90 kişilik Kurucular Kurulu listesinde Rize Eski Milletvekili Hasan Karal da yer aldı.

AK Parti Rize Eski Milletvekili Karal, Ali Babacan'ın Partisinin Kurucular Kurulu Listesinde

Ali Babacan yeni partinin kuruluş dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığı'na vereceklerini açıkladı. Babacan Fox TV'nin canlı yayınında kurucular kurulunda 90 kişinin yer alacağını söyledi. Kurucular Kurulu listesi gece yarısı sosyal medyaya sızdı. Listede 15 Temmuz'da aktif görevde olan bir korgeneral ile Ülkü Ocakları'nın kurucu Genel Başkanı da var. Partinin adı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacak. 

AK Parti Rize Kurucu İl Başkanı ve 24., 25, 26. Dönem Rize Milletvekili Hasan Karal da Babacan'ın Kurucular Kurulu listesinde yer aldı.

Haber muhabirimizin telefonla görüştüğü Karal, siyasetete DEVA ile devam edeceğini kaydetti.

ak-parti-rize-eski-milletvekili-karal,-ali-babacanin-partisinin-kurucular-kurulu-listesinde-(2).jpgak-parti-rize-eski-milletvekili-karal,-ali-babacanin-partisinin-kurucular-kurulu-listesinde-(3).jpgak-parti-rize-eski-milletvekili-karal,-ali-babacanin-partisinin-kurucular-kurulu-listesinde-(1).jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73