banner72

Çaykur, Korona virüs tedbirlerini açıkladı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla fabrikalarında aldığı tedbirleri açıkladı

Çaykur, Korona virüs tedbirlerini açıkladı

Çaykur, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmaları sıralarken, bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan haberlerin provokatif ve kötü niyetli olduğu vurgulandı.

Çaykur aldığı tedbirleri şlöyle sıraladı;

-16 Mart 2020 tarihinden itibaren paketleme fabrikamızda olduğu gibi bütün ünitelerimizde düzenli aralıklarda çalışma ve sosyal ortamlarda dezenfekte çalışmaları yapılmakta, fabrika sahaları köpüklü suyla yıkanmaktadır.

-İş başı için giriş yapan bütün personelin ateşi kontrol edilmekte olup ziyaretçi girişleri salgının başladığı günden itibaren yasaklanmıştır.

-İşletmelerimizde çay nakliye şoförlerinin araçları içinde kalmaları konusunda tüm birimlerimiz uyarılmış, şoförlerin araçtan dışarı çıkması yasaklanmıştır.

-Giriş-çıkışlar mutfak ve asansörler gibi ortak kullanım alanlarında ve üretim sahasında sosyal mesafe kuralı uygulanmaktadır.

-Bütün çalışanlarımıza talepleri doğrultusunda ücretli ya da mazeretli izinleri kullandırılmakta ve esnek çalışma uygulamaları yapılmaktadır.

-İş yeri mescitlerimiz ilk alınan tedbirler doğrultusunda ibadete kapatılmış, kullanılmaması yönünde personelimiz uyarılmıştır.

-Çalışanlarımıza toplu iş sözleşmesi gereği yol ücreti ödenmektedir. Buna bağlı olarak çalışanlarımız fabrikalara kendi imkânları ile gelmekte olup, teşekkülümüzün herhangi bir servis aracı tahsis etmesi söz konusu değildir.

Çalışanlarımız kendi imkânları ile gelip gitmeleri esnasında kullandıkları araçların düzeni ise genel hükümlere tabi olup ilgili kamu otoriteleri tarafından kontrol edilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73