banner72

ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri İçin Duyuru

Öz Gıda-İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanlığı, çay üretiminin yapıldığı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerine il dışından gelecek ÇAYKUR mevsimlik işçileri için duyuruda bulundu.

ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri İçin Duyuru

Öz Gıda-İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanlığından yapılan duyuruda, il dışından gelecek ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin sendikanın fabrika temsilcileri ile iletişime geçmeleri gerektiği ifade edilerek, mevsimlik işçilerin fabrikaların bulunduğu illere (Rize, Artvin, Trabzon, Giresun) geldiklerinde 14 gün karantinada kalacaklarının bilinmesi gerektiği kaydedildi.

Duyuruda, “Bu yıl yaş çay kampanya açılış tarihi iklim şartlarına istinaden en erken 15 Mayıs ve sonrası gibi düşünülüyor. Genel müdürümüzle yaptığımız istişareler neticesinde şehir dışında ikamet eden işçi arkadaşlarımızın işbaşı yapabilmeleri için fabrikaların bulundukları illerimize geldiklerinde evlerinde 14 gün karantinada kalmaları mecburidir. Bu nedenle şehir dışında (İstanbul, Ankara vb illerde) ikamet eden arkadaşlarımız bağlı bulundukları fabrika temsilcileri ile iletişime geçip fabrika müdürlerimizden imzalı resmi işe davetiye yazılarını en geç 30 Nisan’da ellerinde olacak şekilde WhatsApp üzerinden talep edebilirler. Bu yazının bir çıktısını alıp bağlı bulundukları ilçe emniyet müdürlükleri veya Kaymakamlıklara onaylatıp şehirler arası seyahat müsaadesi alabilirler. Farklı İllerde ikamet eden arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek adına, temsilcilerimiz ile iletişime girmeleri sorunun çözümü adına önemini ifade eder saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

oz-gida-is-sendikasi-dogu-karadeniz-rize-sube-baskanligi,-il-disindan-gelecek-caykur-mevsimlik-iscileri-icin-duyuruda-bulundu..jpg

YORUM EKLE
YORUMLAR
sadık durmuş
sadık durmuş - 2 yıl Önce

Çok doğrudur,eksik olan bir şey var şehir dışından gelecek olan çay sahipleri ile ilgili bir açıklama yapmanızı bekliyorum.

Kenan  öztürk
Kenan öztürk - 2 yıl Önce

Evet dogrudur

Yaşar KÖLEMEN
Yaşar KÖLEMEN - 2 yıl Önce

Hayrola ağalar ne karantinası ne saçmalıyorsunuz Gürcistandan değil komşu ilden geleceğiz çalışmaya

Süleyman Dogruyol
Süleyman Dogruyol - 2 yıl Önce

Yerinde bir karar çok güzel

Hasan mollahuseyinoglu
Hasan mollahuseyinoglu - 2 yıl Önce

cay üreticileri gelemez diye 4 vali bir araya gelip karar alıyor ama işçiler gelsin çalışsın diyor cay alamayınca işçi ne ise yaricak

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73