banner72

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Rize'deki Yasaklar Devam Edecek.

Rize Çok Yüksek Riskli, Kırmızı Hatta Yer Aldığı İçin Yasaklar Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Rize'deki Yasaklar Devam Edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu Toplantısının Ardından Yaptığı Açıklama da, Rize'de tüm yasakların devam edeceği şeklinde oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada, "İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşecegiz." dedi.

Rize ise Çok Yüksek Riskli Bölgede Yer Aldığı İçin Yasaklar Devam Edecek.

Ardeşen'deki Günlük Vaka Sonuçlarını Takip Etmek İçin Telegram Sayfamıza Katılabilirsiniz. Sayfaya Katılmak İçin TIKLAYINIZ

RİZE VE DOĞU KARADENİZ BÖLGE İLLERİ ÇOK YÜKSKE KATEGORİDE

"Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz." diyen Cumburbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır. Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek."

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73