banner72

Kabine değişiyor.. Sahte Reis ’çiler gidici

Gözler İstanbul’da.. Kabine değişiyor.. Balkonda neden kimse yoktu? Sahte Reis ’çiler gidici.. MHP,resmi nikah istiyor.

Kabine değişiyor.. Sahte Reis ’çiler gidici

Gözler İstanbul’da.. 

Kabine değişiyor.. 

Balkonda neden kimse yoktu? 

Sahte Reis ’çiler gidici.. 

MHP,resmi nikah istiyor.

31 Mart Yerel seçimleri bitti. Tartışmalar ve itirazlar devam ediyor. Konu çok… Gündem yoğun…Kısa özetlerle devam edelim istedik..   

Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP’nin oyların  toplamı yüzde 52.. 

Millet İttifakı” memnun. Çünkü, CHP, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya Mersin gibi büyük illeri aldı. CHP, çok iyi adaylarla yarışa katıldı ve kazandı. Aday belirlemede Kemal Bey, iyi bir siyaset mühendisliği yaptı. Hakkını teslim edelim.. 

Büyük başarı gösteren MHP tabanında moraller yüksek. Ancak beklentileri var.. 

AK Parti ile imam nikâhı değil, resmi nikâh istiyorlar. Tavandaki uyumu tabanda da olsun istiyorlar.. 

Siyasette, Bakanlıklarda ve bürokraside MHP’ li kadroların yer almasını bekliyorlar..(Fısıltı gazetesi..) 

*

Önceki yazılarımda “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” demiştim. Aynı düşüncedeyim. 

İstanbul, siyasetin başarı örneğidir. Bütün siyasi partilerin hedefinde (yani hayatında) en can alıcı başarı ölçütü İstanbul’dur. 

AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu, kampanyayı çok seviyeli. 

TamamladılarBinali beyin, sonuçlar açıklanmadan “Kazandım” demesi yanlıştı.. 

YSK’nin açıklamasına göre Ekrem İmamoğlu önde ve kazandı. İtirazlar sürüyor. Sonuç değişeceğini sanmıyorum. YSK, geçmişteki şaibelerden kurtulmalı.. Olması gereken bu. Aksi halde seçimlerde hile yapıldı, yapılacak söylentileri, kamuoyu vicdanını rahatsız edecek, seçim güvenliği tartışılır olacak. Her oy hedefine ulaşmalı. Her oy bir namustur, bunu korumak da YSK’nin görevidir. 

*

Yazılarımı takıp edenler biliyor.. 

Ekrem Bey, Trabzonlu hemşerimizdir. Benimde yakın dostumdur. Buna rağmen  

İstanbul adaylığı gündeme gelince, ”Daha gençtir, bir az daha beklemeli. Yetişmeli” görüşünü savunmuştum.. 

Akif Hamzaçebi’nin Büyükşehir Belediye başkan adaylığı ile başarıyı taçlandırabilir. 

Çünkü Akif bey, her kesimden oy alacak, ortak bir değerdir. CHP, İstanbul’u almak istiyorsa Akif beyin adaylığında bütünleşmelidir. “ diye yazmıştım.. 

İnkar edecek değelim. Gönlümden geçen aday Akif Bey idi. Akif Bey, seçim sürecinde; kendisi adaymış gibi gece gündüz çalıştı, hemşerisi Ekrem İmamoğlu’na her türlü desteği verdi. Bütün  ağırlığını sergiledi.. 

Gelinen noktada yanıldığımı gördüm. Ekrem İmamoğlu, süreci çok iyi yönetti. Kimsenin hakkını yemedi, hakkını de kimseye yedirtmedi. Olağanüstü bir başarı sergiledi.. 

 Vatandaşın oyuna sahip çıktı. Bu başarısı ile hem Türkiye’de hem de dünya da dikkat çeken ve izlenen siyasetçi oldu. Hata yapmaması lazım…

*

Gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’a.. 

Erdoğan, bütün ülkeyi gezdi..102 miting yaptı. Halka dokundu. Uykusuz geceler geçirdi. Bunun yanında etrafındaki, ”Sahte Reis’çiler fayda yerine zarar gördü.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu biliyor ve artık sırtından atmanın zamanı geldiğini düşünüyor.. 

Bu konudaki tespitlerimi, gelecek yazımda daha geniş olarak değerlendireceğim. Adamda her türlü pislik var. Gelin –görkün ki “Reisçi” geçiniyor. Bunları bilen tanıyan, AK Partiye oy veren dürüst ve namuslu insanlar” Bunlarla aynı gemide olmam  mümkün değildir” diyerek durumunu gözden geçiriyorlar.. 

Erdoğan, bu nedenle “Balkon konuşmasında” yanına kimseyi almadı. Saraydan başlayıp, bakanları ve koltuk sevdalısı bürokraside büyük değişiklik yapacağı söyleniyor....Çünkü bürokrasi dökülüyor..  

 Sonuç olarak, AK Parti = Erdoğan. İster sağdan, ister soldan okuyun. Sonuç aynı, değişmiyor. Hala tek patron o.17 yıldan beri seçimi kaybetmeyen lider… 

Bunları geçmişte CHP’den milletvekili adayı olmuş, Ankara’da Mansur Yavaş’a ve Alper Taşdelen’e oy veren biri olarak yazıyorum. Bir anlamı olmalı… 

.* 

 Bu ay içinde kabine değişiyor..Dışişleri..İçişleri..Adalet..Hazine ve Maliye bakanlarının dışında, dışarıdan atanan bir çok bakan başarısız oldukları…Uyum sağlayamadıkları söyleniyor.... 

Daha tecrübeli, daha deneyimli bakanlar geliyor.. 

Ölümüne FETÖ’cülarla mücadele eden Adalet eski bakanı Kenan İpek ya kabineye girecek, ya da Saray’da çok önemli bir görev alacak. İpek, eğilip bükülmeyen adam gibi adamdır.. 

Keza OMBUSDMAN  Şeref Malkoç  bakanlık için adı geçenlerden.. 

Ayrıca en yüksek oy alan Rize’ye bu kez bakanlık verilecek. Sıra ile ise, Hasan Karal’a denk geliyor..

*

Meslektaşım Tacettin Çebi ile birlikte günü birlik Trabzon’dayız. Üyesi olmaktan onur duyduğum Gazeteciler Cemiyeti’nin Genel Kurulu toplantısına katıldık. Trabzon Pidesini yedik. Dostlarımızı ziyaret ettik ve Ankara’ya döndük..

Osman YAZICI 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Müftüoğlu
Abdullah Müftüoğlu - 3 yıl Önce

Haber sitenizin be Osman Yazıcı'nın resmi twetter hesabını paylaşırmısınız.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73