Meteoroloji Tarih Verdi. Rize'ye Kar Geliyor

Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Rize’de Perşembe günü karla karışık yağmur şeklinde etkili olması beklenen yağışlar Cuma günü kara dönüşecek. Pazartesi gününe kadar kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Tarih Verdi. Rize'ye Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce önümüzdeki günlerde; şiddetli sağanak yağış, yoğun kar yağışı ve fırtına gibi meteorolojik açıdan kuvvetli hava olaylarının yaşanacağı bildirildi.

Meteorolojinin son tahminlerine göre İstanbul'da salı günü yağmur, çarşamba günü karla karışık yağmur bekleniyor. Yağışlar perşembe gününden itibaren kar yağışına dönecek. Ankara'da ise çarşamba gününden itibaren kar yağışı bekleniyor.  İstanbul'da kar yağışının pazar gününe, Ankara'da ise cumartesi gününe kadar devam edeceği tahmin edilirken,  Rize ve Trabzon’da Perşembe günü karla karışık yağmur, Artvin’de ise kar yağışı bekleniyor. Cuma günü Rize, Artvin ve Trabzon’da kar yağışı beklentisi hakimken kar yağışının Pazartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

hava-durumu-002.jpghava-durumu-1.jpg

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit sarıtabak
Hamit sarıtabak - 2 ay Önce

Yöre için hayırlı yağışlar olur inşallah sürücülerinde hava şartlarına göre araçlarını kullanırlarsa kazalara Sebebiyet vermezler. Diliyorum

SIRADAKİ HABER