banner72

Muhtarlar Federasyonundan bölge milletvekillerine çağrı

Rize Muhtarlar Federasyonu tüm ilçe ve merkez mahalle ve köy dernek başkanlarının katılımı ile kapsamlı bir toplantı yaptı.Gündemde çay vardı. Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı toplantı sonrası yaptığı açıklamada bölge milletvekillerine seslendi.

Muhtarlar Federasyonundan bölge milletvekillerine çağrı
Başkan Maşalacı "Çay kanununun belirgin bir şekilde meclisten çıkmaması başta bölgemiz olmak üzere ülkemizin kanayan yarasıdır. Bu milletin her zaman derdi olan ve her mayıs ayında sıkıntısını çekmeye başladığı çay kanununu meclisten ne zaman geçirmeyi düşünüyorsunuz? Her mayıs ayı geldiğinde televizyonlarda mikrofonu elinde olan vekillerimiz çaydan bahseder ve temennilerini dile getirir. Bazen sıkıntılar bazen ise faydası olan açıklamalar yapılır. Sözde kalan hiç bir şeye tahammülümüz yoktur. Bizim beklentimiz mikrofonda söylemler değil, yazıda alınan kanunlardır. Hiç bir dönem Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun vekillerimizin girişimine şahit olmadığımız ortak bir yazı ile meclisimize teklif verilmesi konusunun artık vakti gelmiştir. Bu konuda içerik olarak kendilerine federasyon olarak yardımcı olacağımızı parti ayırt etmeksizin yanlarında olacağımızı beyan ediyoruz. Taban fiyatın altında özel fabrikaların çay almaları mustahsilimizi zora sokmaktadır. Mustahsilin zorda kaldığı her konu bizlerin konusudur. Vatandaşımızın her derdini kendi şansımızın derdi gibi kabul ederiz. Bizler vatandaşla en yakın ilişki kuran seçilmiş kişileriz. İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekillerinin gerçekleştireceği bu girişim önce bölgemize sonra ise ülkemize fayda getirecektir. Rize'li bir cumhurbaşkanına sahip olduğumuz ülkede bu kanun için pasif kalmak ve ihmal etmek ne derece doğrudur. Daha başka ne gibi bir fırsat beklenilmektedir. Önüne geldiğinde kesinlikle onaylayacagi konuyu halen daha sunmamak neyin nesidir ? Çay kanunu olmazsa olmazımızdır. Normalleşme süreci ile beraber açılan meclisimizde yapılacak çalışmalar da sunulan tekliflerin ön sıralarında yer alması gereken bir kanundur. Çay, bu aziz milletin güne başlangıç ve günü kapatış içeceğidir. Çay, sohbetin ve dost meclisinin öncelikli ikramıdır. Çay bu milletin milli içeceğidir. Milli içeceğimize sahip çıkmak en az müstahsil kadar Ankara'da yer alan temsilcilerimizin de görevidir. Bu aziz milletin çay konusunda atilmayacak bir adıma karşı tahammülü yoktur. Konuyu dile getirdiğimiz gibi takibini de yapacağımız hususunu aziz kamuoyuna selam ve saygılarımız ile bildiririz." dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas Sarı
İlyas Sarı - 1 yıl Önce

Çay üreticisinin korunması, Taban fiyat altında Özel sektör çay alımı yapamayacak, Ziraat Odası üye ve Başkan seçimleri , müstahsil oyları ile belirlenmeli , yıllardır aynı üyeler anı (Kişiler Kim seçmiş kim tarafından oda Üyesi olmuş bilmiyoruz) En önemlisi Ziraat Odası, için ödenen aidat en düşük rakama çekilmeli. Hizmet üreten bir kurum haline getirilmeli. ÇAYKUR ve Özel Sektör ile sorunlara çözüm üreten bir kurum olmalıdır.

Hasan kalaycı
Hasan kalaycı - 1 yıl Önce

Çay sorunu bitmez neden bir mıllet vekılımiz var ogıtmeden bizim sorunlarımiz bitmez kimmı kovit 20 vırus CHP gıbi AKP ye yapişmşş

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73