banner72

Rize-Artvin Havalimanının Görselleri Yayınlandı

Yapımı devam eden ve 29 Ekim 2020’de hizmete açılması planlanan Rize-Artvin Havalimanı'nın görselleri yayınlandı. Çay Bardağı görünümünde ki kule dikkat çekti.

Rize-Artvin Havalimanının Görselleri Yayınlandı

İlçemiz Ardeşen’e 10 km uzaklıktaki Pazar sahili mevkiine inşa edilmekte olan Rize-Artvin Havalimanı, Türkiye ve Avrupa’ nın Ordu-Giresun Havalimanının ardından ikinci deniz üzerine dolgu havalimanı olacak. Rize-Artvin Havalimanı tamamlandığında Türkiye’nin 56’ncı havalimanı olarak yılda yaklaşık 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek.

2020 yılında hizmete açılması planlanan Rize-Artvin Havalimanı, bölgemizde turizmden ticarete hemen hemen her sektöre canlılık kazandırması ve hareketlendirmesi öngörülüyor.

Uluslararası konvansiyonel boyutta yapılacak havalimanının, 3 bin metreye 45 metrelik pisti, 265 metreye 24 metrelik taksi yolu denilen bağlantı yolu ve 300 metreye 120 metrelik de apronu bulunacak. İniş kalkışlar için Boeing 737-800 tipi uçaklar referans alınarak projelendirilen havalimanında, yaklaşmalarla birlikte 4 bin 500 metrelik alanda denize paralel olarak doğu batı aksında bir pist ve pist bağlantı yolları yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73