Rize'de Web Sitesi Tasarım Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı.

RİBEGEM tarafından düzenlenen Web Sitesi Tasarım yarışmasında dereceye girenler, ödüllerini Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın elinden aldı.

Rize'de Web Sitesi Tasarım Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı.

Gençlere bilişim bilincini aşılamak, hayal güçlerini kullanarak Web sitesi tasarlamaya teşvik amaçlı Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) tarafından düzenlenen Web Sitesi Tasarım yarışmasında dereceye girenler, ödüllerini Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın elinden aldılar.

RİBEGEM tarafından 12 Şubat- 31 Mart 2018 tarihleri arasında organize edilen “RİBEGEM İçin; Gençlik Tasarlıyor, Web Sitesi Oluşuyor” sloganıyla başlatılan ve birinci gelenin RİBEGEM'in resmi web sitesi olarak kullanılacak tasarım yarışmasına katılım yoğun oldu.

Ortaya konulan çalışmalar içerisinden yarışmada 1. Açık Öğretim Lise öğrencisi Engin Boz olurken, yarışmanın 2.’si Açık Öğretim Kamu Yönetimi 4. Sınıf öğrencisi Hakan Kosif, yarışmanın 3.’sü ise Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi öğrencisi Miraç Tuğcu oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödül ve plaket takdimini Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap makamında gençleri kabul ederek gerçekleştirdi. Plaket ve ödül takdiminin ardından genç öğrenciler, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile bir süre sohbette bulundular.

Gençleri makamında kabul ederek ödül ve plaketlerini takdim eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Amaçlarının yarışmadan ziyade gençleri faydalı işlere teşvik etmek olduğuna vurgu yaparak, Bu yarışmada her bir gencimiz bizim için birinci olmuştur. Önemli olan bizim için gençlerimizi bu gibi faydalı çalışmalarla gündeme getirmek, onları cesaretlendirmektir. Rize Belediyesi bünyesine kazandırmış olduğumuz Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi ilimizde yaşayan gençlerimize yönelik etkinliklerini farklı alanlarda sürdürmektedir. Bir çok alanda aktiviteler gerçekleştiren RİBEGEM sayesinde belediye olarak ilimizde bulunan gençlerimizin kendilerini ifade edebilmelerinin önünü açıyor, onlara katkıda bulunuyoruz. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza ve yarışmaya katılan bütün gençlerimize teşekkür ediyor ve kendilerini kutluyorum” dedi.

Yarışmada 1.olan Engin Boz’un oluşturmuş olduğu Web Sitesi, Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM)'in resmi internet sayfası olarak kullanılacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER