banner72

Rize’de Yurt Öğrencilerinden Çevre Temizliği

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Rize merkez yurtlarda kalan öğrenciler, Rize sahili ve şehir merkezinde çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdiler.

Rize’de Yurt Öğrencilerinden Çevre Temizliği

“Rize’mizi Kirletme“ sloganıyla yurtlardan 100'e yakın öğrencinin katıldığı çevre temizliği etkinliği Rizelilerden büyük takdir gördü. Yaklaşık 4 saat süren etkinlik sonunda öğrenciler tarafından yaklaşık 500 kg çevresel atık toplandı.

Çevre temizliği etkinliğe katılan öğrencilerden Rize Ahmet Tevfik İleri Yurdu Öğrencilerinden Cemal Yılmazer, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde eğitim gördüğünü Rize’yi çok sevdiğini ve yurtlarda kalan arkadaşları ile birlikte çevre ve doğa kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz Rize için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek etkinliğe katılan tüm arkadaşlarına teşekkür ettiğini belirtti.

Etkinlik sonunda yurt müdürlerinin çay ikramları ile yorgunluklarını gideren yurt öğrencileri çevre bilincini pekiştirmek ve çevre duyarlığını artırmak için sosyal projeler ve etkinliklere devam edeceklerini belirttiler.

rize’de-yurt-ogrencilerinden-cevre-temizligi-(1).jpgrize’de-yurt-ogrencilerinden-cevre-temizligi-(3).jpgrize’de-yurt-ogrencilerinden-cevre-temizligi-(5).jpgrize’de-yurt-ogrencilerinden-cevre-temizligi-(4).jpgrize’de-yurt-ogrencilerinden-cevre-temizligi-(2).jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73