Rizeliler Bu Uçağı İstiyor.

Trabzon Havalimanında bir süredir kaderine terkedilen Pegasus firmasına ait uçağın Rize’nin İkizdere ilçesinde getirilerek dere üzerinde kütüphane olarak değerlendirilmesi isteniyor.

Rizeliler Bu Uçağı İstiyor.

13 Ocak 2018 günü Trabzon Havalimanına iniş yaptıktan sonra duramayarak denize doğru kayan Pegasus firmasına ait uçağı Kütüphane olarak değerlendirmek isteyen İkizdereliler Cumhurbaşkanından yardım bekliyor. Uçağın İkizdere’ye getirilmesi için Cumhurbaşkanına istekte bulunduklarını söyleyen bir gurup vatandaş ’bu uçak hurda oldu. Biz ilçeye hem turistik bir hava vermesi hem de kütüphane olarak okurların oturup dinlenmesi amaçlı kullanmak istiyoruz. Belediyemiz ve siyasilerin konuyu Cumhurbaşkanımızdan bir kez daha isteyerek bu uçağı buraya getirmelidirler. Bu uçak Ovit Yolu üzerinde turist konaklama yeri olarak ta kullanılabilir’ dediler.

Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing tipi yolcu uçağı 13 Ocak 2018 günü havalimanına iniş yaptığı sırada kontrolden çıkarak denize metreler kala balçığa saplanmıştı. Uçaktaki 162 yolcu ve 6 mürettebat ekiplerin müdahalesi ile 24 dakikada tahliye edilmişti. Uçağın enkazı daha sonra vinçler yardımıyla kurtarılarak pist kenarında muhafaza ediliyordu.
İSMET KÖSOĞLU 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Yandex.Metrica