banner72

Sela ve dua Mehmet Bekaroğlu’nu rahatsız etti

CHP İstanbul Milletvekili Rizeli Mehmet Bekaroğlu, yatsı ezanından sonra okunan selalardan ve dualardan rahatsız oldu.

Sela ve dua Mehmet Bekaroğlu’nu rahatsız etti

Koronavirüs’le mücadele kapsamında camilere sınırlama getirildi.

Cuma namazları bile cemaatle kılınmazken,  Diyanet İşleri Başkanlığı yatsı namazının ardından selalar ve dualar okunması için çalışma başlattı.

Koronavirüs’le mücadelede döneminde halkın aynı duaya katılabilmesi ve “amin” diyebilmesi için başlatılan çalışma CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun tepkisini çekti.

Diyanet İşleri Başkanlığını hedef alan Bekaroğlu, “Dinde böyle bir şey var mı?” sorusunu yöneltti.

İCAT ÇIKARMA

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a çağrı yapan Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, “Yatsı ezanından sonra sela okumak ve minareden,  hoparlörle dua etmek nereden çıktı? Beni arayan bazı vatandaşlar ‘bize ölümü hatırlatıyor, iyi gelmiyor, yapmasınlar’ dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı her konuda bir şey yapmak zorunda mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, icat çıkarma!” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, Twitter hesabındna yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Her gece yatsı ezanından sonra minarelerden hoparlörlerin sesini sonuna kadar açarak sela okumak ve dua etmek anlamsız bir iş, tarihte böyle bir uygulama yok, dini, ezanı, selayı ve duayı araçsallaştırıyor, değersizleştiriyor bu yapılanlar, buna artık son verilsin!”

Bekaroğlu’nun bu paylaşıma tepkiler ise büyüyor. Twitter hesabından yapılan paylaşımın altına vatandaşların bazı yorumları ise şöyle…

- Araçsallaştırmak Ne Demek ?

- Şimdi Tam CHP’li Oldu, Tebrikler.

- İçinde Bulunduğunuz Parti Bu Cümleleri Kurmanızı Gerektiriyor.

- Sizi Rahatsız Eden Kısmı Ne?

- Mehmet Efendi İslam Topraklarındasın, Bilgin Olsun.

- Bu ‘Araç’ Görme Hissiyatı Sizlere Yakışır Bir Durum. Değersizleştirme Hususu Zaten Evveliyattan, Malum. Rahatsız Olmanıda Bu Millet Anlıyor Merak Etme.

- İyi Tarafından Bakalım, Ezan Her Zaman Vaktinde Okunuyordu Ama Bu Dua Meselesi Sayesinde Ezan Sizlerinde Dikkatini Çekiyor. Elhamdulillah Diyelim Ne Diyelim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Ali
Kerim Ali - 1 yıl Önce

Doğru söylüyor. Dini basitleştirmektir bu anlayış. Din siyasetin de toplumun da dilinde sakız oldu. Müslümanım diyenler kadar dinimizi yıpratanlar yoktur

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73