banner72

Süleyman Soylu Rize'deki Koronavirüs Hakkında Açıklama Yaptı

Rize'deki Acı Kaybı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıkladı.

Süleyman Soylu Rize'deki Koronavirüs Hakkında Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize'de 1 Kişinin Koronavirüs'ten Hayatını Kaybettiğini, 65 Yaş Üstü Çok Sayıda Vakkanın Olduğunu Söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Rize'nin Kendirli Beldesinde ve Bazı Köylerde Karantina Uygulaması Uyguladıklarını İfade Ederek, "Bazı köylerde veya beldelerde bulaşım riski çok olunca bu kararı alabiliyorlar. Rize'de 5 ayrı noktada alınan tedbirin amacı bir ölüm vakası var ve 65 yaş üstü çok vatandaşımız var." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV’de katıldığı programda korona virüs ile ilgili alınan tedbirlere ilişkin açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Soylu, “İlk kez Rize’de alınan karar değil. Türkiye’de belde ve köy olarak 12. karar. Bazı köylerde veya beldelerde bulaşım riski çok olunca bu kararı alabiliyorlar. Rize’de 5 ayrı noktada alınan tedbirin amacı bir ölüm vakası var ve 65 yaş üstü çok vatandaşımız var. Meselenin başından itibaren hepimiz dünyayı izliyoruz. Bizin en çok etkileyen alan İran’a ulaştı. İran’la ilgili hemen tedbir aldık tüm sınır kapılarımızda. Sağlık Bakanlığı hemen orada sahra hastaneler kurdu. Ardından o alanı kesmeye çalıştık. Ardından Avrupa ve Amerika’ya geçti. Avrupa’ya geçer geçmez hemen irtibatımızı kesmek oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73