banner72

Üretici, çaya yarıcı getirebilecek

Rize Ziraat Odası Başkanlığı, Doğu Karadeniz illerindeki çay üreticileri ile bu illerden Rize’ye yarıcı getirecek üreticilerin Rize’ye yarıcı getirebileceklerini bildirdi.

Üretici, çaya yarıcı getirebilecek

Rize Ziraat Odası Başkanlığından yapılan açıklamada, Samsun ve Ordu'dan Artvin’e kadar Doğu Karadeniz illerinden çay üreticilerinin Rize’ye gelebileceklerine vurgu yapılarak, bu illerden çay hasadında bulunmak isteyen yarıcılar için de üreticilerin yarıcı getirebilecekleri belirtildi.

Açıklamada, Doğu Karadeniz Bölge illerinden yarıcı getirmek isteyen üreticilerin Rize Ziraat Odası ile İlçe Ziraat Odası Başkanlıklarına müracaat ederek yarıcı talep formunu doldurmaları gerektiği ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi bekiroğlu
Sevgi bekiroğlu - 2 yıl Önce

Çayimizi biz kendimiz topluyoruz fakat istanbulda kaldık gelemiyoruz yardımci olursaniz sevinirim nasıl geleceyiz

Kemal sandıkçı
Kemal sandıkçı - 2 yıl Önce

Bizlerde kendi çayımızı toplamak için rizeye gidemiyoruz hemde ikametgahımızda rizede adamlar avrupadan özel uçakla türkiyeye getiriliyor bizler ve benim gibi binlerce insan istanbuldan rizeye gidemiyoruz nasıl iştir anlayamadım

AZIZ TAYLAN
AZIZ TAYLAN - 2 yıl Önce

Bizde toplamak istiyoruz ama memlekete gidemiyoruz

musa topuzoğlu
musa topuzoğlu - 2 yıl Önce

bu konusanlar boş konusur asıl konusacak hıc konusmadı hala nabız yoklanıyor

Ahmet yilmaz
Ahmet yilmaz - 2 yıl Önce

Ordudan samsundan yarıcı gidicek çaya ama ben kendi çayıma gidemeyeceğim?.....

Metin peçe
Metin peçe - 2 yıl Önce

Ben istanbula gezmeye geldim kaldım buraya rizeye çayım vardır gidemiyorum ikametim rize güneysuda biri bizleri yonlerdisin Allah aşkına bu millet rezil oldu zirat çiftçi belgesinden nereye baş vurgumdan olumlu bir cevap allamadim

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73