banner72

Yaş Çaya 4 Gün Koronavirüs Arası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklamasıyla yaş çaya 4 gün ara verilecek.

Yaş Çaya 4 Gün Koronavirüs Arası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır." diye konuştu.

Erdoğan’ın bu açıklamasıyla özel sektör yaş çay firmalarının yanı sıra yarın (19 Mayıs Pazartesi günü) 2020 yılı yaş çay sezonunu açacak olan ÇAYKUR da bayram arifesinden itibaren 4 gün çay alımı yapmayacak. Sokağa çıkma yasağı uygulanacağından üretim yapılmayacak.

Erdoğan şunları kaydetti: "15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır. 24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Cemaatle namazı yine kurallar içinde ifa edeceğiz. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ardeşen
Ardeşen - 1 yıl Önce

Arefe ve Ramazan Bayramı süresince çay mubayaası yapılacaktır.

81 ilimizde Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından çay üretimi yapan işletmeler ve müstahsilimiz muaf tutulmuştur. İçişleri Bakanlığının 153 sayılı sokağa çıkma kısıtlaması Genelgesi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı istisnası kapsamında 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde çay mubayaasına ve üretimine devam edilecektir. Üreticilerimizin acele etmeden çaylarını hasat etmeleri rica olunur.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73