Fatih Terim Galatasaray'a geri dönüyor

Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in gelecek sezon için yaptığı plan gündeme bomba gibi düştü.

Fatih Terim Galatasaray'a geri dönüyor

İşte Galatasaray'ın yeni sezon planı... Kısa süre önce "2018'den sonra Galatasaray'ı kimse tutamayacak" diyerek taraftara umut saçan Levent Nazifoğlu'nun işaret ettiği değişimin "2T" formülüne dayandığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, Galatasaray, çok büyük bir sıkıntı olmadıkça sezonu Riekerink ile tamamlayacak. Daha sonra ise futbol takımının idari ve teknik yapısında önemli bir değişikliğe gidilecek.

FUTBOLUN BAŞI "İMPARATOR"
A Milli Takım'da yoğun şekilde eleştirilen Fatih Terim, Dursun Özbek'in aklından çıkmıyor. Özbek, Galatasaray'a tarihi başarılar getiren Terim'i yeniden kulübe kazandırmak istiyor ancak bir farkla: Fatih Terim'in idareci olarak geri dönmesi isteniyor. İmparator, "Sportif A.Ş'nin başına geçirilecek ve futbol yapılanmasından sorumlu olacak. Transfer kurulu, scout ekibi, altyapılar ve futbol yatırımları tamamen Fatih Terim'e bağlanacak.

KUPALARA YENİDEN AMBARGO

Galatasaray'ın yönetim kurulu toplantısında Igor Tudor sürprizi çıktı. Oynattığı futbol ve taktikleriyle eleştiri oklarının hedefinde olan JanOldeRiekerink'in yeni sezonda takımın başında yer almayacağına kesin gözle bakılıyor. Ligde olası puan kayıplarında Hollandalı hocanın bileti sezon sonu beklenmeden kesilecek. Mayısa kadar yerli bir teknik adamla devam edilecek.

Karabük maçı sonrası sarı kırmızılı idarecilerle görüşen Hırvat hoca Igor Tudor, "Galatasaray gibi büyük bir camiada çalışmaktan onur duyarım" cevabını verdi. Karabük'te oynattığı futbolla beğeni toplayan 38 yaşındaki teknik adam ile gelecek sezon için el sıkışıldı. Tudor ismini Başkan Dursun Özbek'in gündeme getirdiği ve yönetimin de onayladığı öğrenildi.

AMK Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER