Brunson'un Eşinin İki Hafta Sonra Gittiği Kilisenin Kapısında Türk Bayrağı Vardı

İzmir’de ev hapsinde bulunan ABD’li rahip Brunson’un eşi Norine Brunson, iki hafta aradan sonra Alsancak semtindeki kiliseye ilk kez taksiyle giderek, pazar ayinine katıldı. Kilisenin girişindeki Türk bayrağı ise dikkatlerden kaçmadı..

Brunson'un Eşinin İki Hafta Sonra Gittiği Kilisenin Kapısında Türk Bayrağı Vardı
İzmir'in Konak ilçesinde ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, iki hafta aradan sonra Alsancak semtindeki Diriliş Kilisesi'ne ilk kez taksiye giderek, pazar ayinine katıldı. Diriliş Kilisesi'nin girişindeki Türk bayrağı ise dikkatlerden kaçmadı.

PAZAR AYİNİNE KATILMAK İÇİN KİLİSEYE GİTTİ

Terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY adına suç işlemek ve devletin güvenliği bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etmek suçlarından 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları dikkate alınarak verilen ev hapsi kararıyla cezaevinden tahliye edilen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, pazar ayinine katılmak için Alsancak semti Bornova Sokağı'nda bulunan Diriliş Kilisesi'ne geldi.

İKİ HAFTADIR AYİNE KATILMIYORDU

İki haftadır ayine katılmayan Norine Brunson, kiliseye daha önce yürüyerek gelirken, bu sefer yaklaşık 1 kilometrelik mesafeyi taksiyle gelmeyi tercih etti. Taksiden inen Brunson hızlı adımlarla kiliseye girdi. Sivil polisler her pazar olduğu gibi yine kilisenin çevresinde güvenlik önlemi alırken kilisenin giriş kapısının üst bölümünde asılı olan Türk bayrağının hala yerinde durduğu görüldü.

KİLİSENİN GİRİŞİNDEKİ TÜRK BAYRAĞI

Diriliş Kilisesi'nin girişindeki Türk bayrağının kaldırılmamış olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Amerika Birleşik Devletleri

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER