banner72

Dışişleri Bakanlığından ABD'nin Ek Vergi Kararına Tepki: Gerekli Karşılık Verilecektir

Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy, çelik ve alüminyum ihracatında ABD’nin ek vergi kararına tepki göstererek, Türkiye’ye karşı atılan tüm adımlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli karşılık verilecektir. dedi..

Dışişleri Bakanlığından ABD'nin Ek Vergi Kararına Tepki: Gerekli Karşılık Verilecektir
Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy çelik ve alüminyum ihracatında ABD'nin ek vergi kararına tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'nin ABD'ye gerçekleştirdiği alüminyum ve çelik ihracatına ek vergi uygulamasına ilişkin attığı tweet ile ilgili olarak, "Kararı devlet ciddiyetiyle bağdaştırmak mümkün değildir" dedi.

DEVLET CİDDİYETİYLE BAĞDAŞTIRMAK MÜMKÜN DEĞİL

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Başkanı Trump'ın ülkemizin ABD'ye gerçekleştirdiği alüminyum ve çelik ihracatına ek vergi uygulamasına ilişkin attığı tweet hakkında gelen soruyu cevaplandırdı. Aksoy cevabında, "Başkan Trump'ın, Dünya Ticaret Örgütü kurallarını hiçe sayarak, çelik ve alüminyum ihracatımıza ek vergi uygulama kararını devlet ciddiyetiyle bağdaştırmak mümkün değildir" dedi.

TÜRKİYE SORUNLARI DİPLOMASİYLE ÇÖZÜLMESİNDEN YANADIR

ABD'nin bu tür yaptırım ve baskılarla işbirliği yönünde hiçbir sonuç elde edemeyeceğini ve yalnızca çetin sınamalardan geçerek kazanılan müttefiklik ilişkilerine zarar vereceğini söyleyen Aksoy, "Türkiye'ye karşı atılan tüm adımlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli karşılık verilecektir. Türkiye her zaman sorunların diplomasi, diyalog, iyi niyet ve karşılıklı anlayışla çözülmesinden yanadır." dedi.

Türkiye,Amerika Birleşik Devletleri

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73