banner72

Dövizin Hızla Yükselmesinin Ardından Bankaların Alım Satımı Durdurduğu İddia Edildi!

Dövizin hızla yükselmesinin ardından Başkan Erdoğan ve Bakan Albayrak’tan peş peşe açıklamalar gelirken bankaların internetten döviz satışını durdurduğu iddia edildi. .

Dövizin Hızla Yükselmesinin Ardından Bankaların Alım Satımı Durdurduğu İddia Edildi!
Türkiye bir haftadır kurdaki önlemez çıkışla karşı karşıya. Ekonomi çevrelerini tedirgin eden gelişmede dün başlayan yükseliş fırtınası bugün de tüm şiddetiyle sürerken Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Dilek Güngör, bankaların internetten döviz satışını durdurduğunu öne sürdü.

DOLARIN YÜKSELİŞİNİN ARDINDAN ART ARDA AÇIKLAMALAR GELDİ

Öğleden sonra önce Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'tan dolar ve eurodaki aşırı tırmanışa karşı verdiği mesajda, "Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz" dedi.

Ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul Dolmabahçe'de yaptığı ve iş dünyası ile bankacılık sektörü temsilcilerinin katıldığı Yeni Ekonomik Model toplantısında sermaye piyasalarındaki endişeleri ortadan kaldıracak planları anlattı.

SABAH 6,25 İLE GÜNE BAŞLAYAN DOLAR DURMAK BİLMEDİ

Ancak bu esnada ABD'den gelen bir açıklama, Başkan Trump'ın "Türkiye ile ilişkilerimiz iyi değil" sözleri dövizi yerinden zıplattı. Sabah 5.75'le açılan dolar ardı ardına yükselerek 6.25'i gördü. Öğlen saatlerinde biraz geriledi, ancak saat 16.00'ya doğru Trump'la 6.40'a yeni bir rekora imza attı. Dolarla birlikte euro da tarihi seviyelerine ulaştı.

"BANKALAR İNTERNETTEN DÖVİZ SATIŞINI DURDURDU"

Kurlardaki bu engellenemeyen ve öngörülemeyen gelişme üzerine bankaların tedbir olarak internet ten döviz satışına durdurma kararı aldığı öne sürüldü.

Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Dilek Güngör kritik gelişmeyi attığı tweetle duyurdu. Göngür tweetinde, "Dövizde aşırı oynaklık nedeniyle bankalar internetten döviz satışını durduruyor" diye yazdı.

Bayburt,Ekonomi,Türkiye

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73