banner61

Kapıkule'de TIR Kuyruğu 14 Kilometreye Ulaştı

Kapıkule Sınır Kapısı’nda, yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen TIR’ların oluşturduğu kuyruk, 14 kilometreye ulaştı..

Kapıkule'de TIR Kuyruğu 14 Kilometreye Ulaştı
Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen TIR'lar, 14 kilometreye ulaşan kuyruğa neden oldu.. İhracat yüklerini hafta başında teslim edecekleri adreslere yetiştirmek için yola çıkan, TIR sürücüleri, Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluğa neden oldu.

560 TIR İŞLEM YAPACAK

TIR kuyruğunun 14 kilometreye ulaştığı sınır kapısında 560 TIR işlemlerinin yapılmasını bekliyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri TIR kuyruklarıyla ilgili çalışma yapıyor.e Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü istatistiklerine göre, son 24 saatte bin 423 TIR çıkış işlemi yapıldı.

TIR SÜRÜCÜSÜ: GEÇENLERDE, 24-25 KM KUYRUK VARDI

TIR şoförü Ercan Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, sıcakta kuyrukta beklemenin zor olduğunu belirterek, "Bu eziyet bitmez oldu. Geçen sefer 24-25 kilometre kuyruk vardı. Almanya'ya gidiyorum, yolculuk zor geçiyor. TIR şoförünün ne özel hayatı ne rahatlığı olur. Mecbur katlanmak zorundayız. Ülkenin malum içinde bulunduğu şartlar da var. Dayanmaya çalışıyoruz." dedi.

"TIR ŞOFÖRÜNÜN HAYATI YOLDA GEÇİYOR"

"TIR'cılığın en çok eziyet veren kısmının beklemek olduğunu söyleyen Ünal, şunları kaydetti "Firmalarda, gümrükte, kuyrukta beklemek... Şoförün çilesi beklemekle geçiyor. Yükümüzü aldık Macaristan'a gidiyoruz. İki gündür burada yatıyoruz. Bazen sistematik sıkıntılar, bazen de gümrüklerin yavaş çalışması sıraların uzamasına neden oluyor. Sabır dileyerek işimize devam ediyoruz. Yaklaşık 17 saattir kuyruktayım, daha ne kadar bekleyeceğimiz de belli değil. Sıra devam ettikçe ilerliyoruz.

ŞOFÖRÜN TEK SERMAYESİ SABIR

Bu işin en çok insanlara dokunan kısmı bu zaten. Şoförün tek sermayesi sabır. Uykusuzluk, zaten kazaların sebeplerinin başında bu geliyor. Sıralarda takıldığımız için yola devam edemiyoruz. Tabii geç kalmasından dolayı da şirketlerin sıkıştırması, psikolojik baskısı şoförü etki altında bıraktığı için de mecbur yoluna uykusuz devam ediyor. Bu sebeple ölümlü ya da yaralamalı kazalar ortaya çıkıyor."

İhracat

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER