banner72

Meteoroloji: İstanbul'da Öğle Saatlerinde Sağanak ve Gök Gürültülü Yağış Bekleniyor

Meteoroloji, bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Hava sıcaklığının ise akşamüstü 31 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor..

Meteoroloji: İstanbul'da Öğle Saatlerinde Sağanak ve Gök Gürültülü Yağış Bekleniyor
Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarıları geldi. Bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul'da yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının ise akşamüstü 31 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

HAYAT FELÇ OLDU

İstanbul'da dün yağan sağanak yağış nedeniyle hayat felç oldu. Trafik durma noktasına gelirken metro seferlerinde de su baskınları nedeniyle aksamalar yaşandı.

ÖĞLE SAATLERİNE DİKKAT

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, İstanbul'da önümüzdeki 5 gün yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Bugün ise özellikle öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ise akşamüstü 31 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

ÜLKE GENELİNDE SON TAHMİNLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Ordu, Giresun, Hatay, Osmaniye, Mersin'in iç kesimleri, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ile Adana'nın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNDE

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kastamonu çevreleri ile Muğla'nın iç kesimleri, Burdur'un ve Isparta'nın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73