banner72

Negahan Alçı kimdir? Nagehan Alçı hakkında bilinmeyenler...

Söylemleri, tutum ve davranışlarıyla gündemin ağırlıklı olarak konuşulan isimlerinden Nagehan Alçı kimdir? Siyaset alanındaki çarpıcı açıklamalarıyla kamuoyu tarafından merak duyulan gazeteci Nagehan Alçı aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, devamlı olarak araştırma k

Negahan Alçı kimdir? Nagehan Alçı hakkında bilinmeyenler...

Gazeteci Nagehan Alçı, kullandığı siyasi ifadeleri ve gündemde kendisi hakkında ortaya çıkan gelişmelerin akabinde sıklıkla kim olduğu ve hayatına dair sorgulamaya alınan isimler arasında yer almaktadır. Peki, gazeteci kimliğinin yanı sıra sunucu, yorumcu ve köşe yazarı da olan Nagehan Alçı kimdir? Kariyerinde pek çok medya kuruluşunda yer alarak görevini icra eden, gerek söylemleriyle gerekse tutum ve davranışlarıyla gündemden düşmeyen isim Nagehan Alçı aslen nereli, kaç yaşındadır? İşte, kendisi gibi köşe yazarı ve televizyon yorumcusu olan Rasim Ozan Kütahyalı ile evli olan Nagehan Alçı'nın detaylı hayatı...

NAGEHAN ALÇI KİMDİR? DETAYLI HAYATI...

 

 

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul'da hayata gözlerini açmıştır.

Gazeteci, sunucu, köşe yazarı ve yorumculuk gibi görevler üstlenen Nagehan Alçı’nın babasının adı Rüştü Alçı'dır.

İstanbul Erkek Lisesi'ni tamamlamasının ardından üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde bitirdi.

Gazetecilik kariyerine Hürriyet gazetesinin dış haberler servisinde staj yaparak adım attı.

nagehan

Akabinde 32. Gün'de ve Avusturya'daki bir televizyon kanalında stajlarını devam ettirdi.

Kendisi gibi köşe yazarı ve televizyon yorumcusu olan eşi Rasim Ozan Kütahyalı 2010 tarihinde evlilik gerçekleştirdiler. Nagehan Alçı ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Ayşe Ela ve Betül Yasemin adlarında ikiz çocuklara sahiptir.

İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Fransızca dil bilgisi bulunan Nagehan Alçı, bir süre de Show Tv dış haberler departmanında çalışmasının ardından Akşam gazetesine geçen Alçı, buradan da Milliyet'e geçiş yaptı.

Nagehan Alçı, Show TV dış haberler bölümünde çalıştı. Irak Savaşı sırasında simultane çeviriler yaptı, sonra 2007 yılında Akşam gazetesine geçerek burada köşe yazarlığı yapmıştır.

nagehan

2011 yılından itibaren Beyaz TV'de 'Medcezir' programında ve CNN TÜRK'te 'Dört Bir Taraf' programında yorumculuk yapmaya başladı.

SkyTürk TV'de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile 'Sosyal Bilgiler' adlı bazı belgeseller hazırladı.

Aynı zamanda Kanaltürk'te Kısa bir süre Pelin Batu ile birlikte 'Sınırsız' adlı programda yorumculuk yaptı.

Daha sonra Kanal 24'te 'Nerede Kalmıştık' programında sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı.

nagehan

2013'ün Ekim ayında Kanal D'de Bırakın Konuşalım adlı bir programın sunuculuğunu yapmaya başladı.

Hafta içi her gün ekrana gelen bu program, son olarak 1 Kasım 2013 günü yayınlandıktan sonra FOX'a transfer oldu. Ancak bu kanaldaki bir haftalık yayın hayatının ardından program sona erdi.

Şu anki dönemde Habertürk'te köşe yazılarına devam etmektedir.

nagehan

KİTABI:

Özü Sözü Yirmi Bir

nagehan

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73