banner72

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Döviz Açıklaması: Türkiye Ekonomik Savaş Vermektedir

Son Dakika Cumhurbaşkanlığı, döviz kuruyla ilgili açıklama yaparak, Türkiye bir ekonomik savaş vermektedir. Ekonomik savaşı millet ve devletle birlikte kazanacağız. dedi..

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Döviz Açıklaması: Türkiye Ekonomik Savaş Vermektedir
T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, Twitter'dan ABD'nin ekonomik saldırına yönelik Başkan Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmaya yönelik algı operasyonlarına cevap verdi.

Altun açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın bu akşam Trabzon'da yaptığı "Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım" şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor.

Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cumhurbaşkanımızın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

Ayrıntılar geliyor...

Türkiye

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73