Tepkilere dayanamadı! Ünlü isimden İsrail kararı

Amerikalı Müzisyen Lana Del Rey, hayranları ve Filistin taraftarı aktivistlerden aldığı tepkilerin ardından İsrail konserini iptal etti.

Tepkilere dayanamadı! Ünlü isimden İsrail kararı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda müzisyen Lana Del Rey, 6-8 Eylül'de Tel Aviv'de gerçekleştirilecek Meteor Festivaline katılma planını iptal ettiğini açıkladı.

Şarkıcı, Twitter'da paylaştığı mesajında, "Benim için, hem Filistin hem de İsrail'de sahne almak ve hayranlarıma eşit bir şekilde yaklaşmak önemlidir" ifadelerini kullandı. Del Rey, "gelecekte hem İsrailli hem de Filistinli hayranlarını ziyaret etmeyi umduğunu" belirtti.

 

 

İsrail'in Filistinlilere yönelik politikalarını protesto eden aktivistler, İsrail'de Meteor müzik festivaline katılacağının açıklanmasından sonra Del Rey'e programını iptal çağrısında bulunmuştu.

Bugüne kadar birçok sanatçı, eleştiriler ardından İsrail programlarını iptal etti.

Geçtiğimiz aylarda Shakira konserini iptal etmişti. Son olarak 2017'de Yeni Zelandalı şarkıcı Lorde ve İngiliz müzik grubu Radiohead'e programlarını iptal etme çağrısı yapılmıştı. Lorde konserini iptal ederken Radiohead ise kararını savunmuş ve İsrail programını gerçekleştirmişti.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER