banner72

ARDEŞEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BOSNA’DA

Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Gençlik Hizmetleri Destek Programı 2018-1 kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “TEORİDEN PRATİĞE, MAZİMİZDEN ATİYE” projesini gerçekleştirmek üzere okul müdürü Ahmet Ali SANDIKÇI koordinatörlüğünde 25 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında Bosna’ya gitti.

ARDEŞEN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BOSNA’DA

Ziyaret kapsamında; Saraybosna, Hayat Tüneli, Tarihi Konic Köprüsü, Mosdar, Erenler (Sarı Saltuk) Tekkesi, Osmanlı Köyü ve Kalesi, Travnik, Ahmici ve Cazin’e giderek oralardaki tarihi yerleri, ecdadımızın miras bıraktığı eserleri bizzat ziyaret eden öğrencilerin,  tarih şuuru güçlendirilmeye çalışıldı.

http://www.ardeseninsesi.com/images/upload/bosna1.jpg

BOSNA HERSEK’TE CAZİN MEDRESESİ İLE KARDEŞ OKUL OLDUK.

25-30 kasım tarihlerinde Bosna’ya giden Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, Saraybosna’ya 350 km uzaklıktaki kardeş okulları CAZIN MEDRESESİ (MEDRESA “DZEMALUDIN-EF. CAUSEVIC)’ni da ziyaret etti. Kardeş Okul Müdürü Enes Bey, Okul Müdür Yardımcıları, öğretmen ve öğrencileri son derece sıcak ve samimi davrandılar.

Okul Müdürü Enes Bey;”Resmen kardeş okul olmasak bile bizler kardeşiz, ziyaretinizden dolayı çok memnun olduk, tekrar ziyaret etmenizi, özellikle 10 Nisan tarihinde kutlayacağımız okulumuzun kuruluş yıl dönümünde Mehter Takımınız ile törene katılmanızı bekliyoruz, biz de inşallah okulunuzu ziyarete geleceğiz” dedi.

Öğrenciler, kardeş okul CAZİN MEDRESESİ’nde tulum çalarak yöresel oyunlar oynadılar. Öğrencilerimize eşlik eden kardeş okul öğrencileri de kendilerine yöresel müzik ziyafeti yaşattılar.

Geceyi kardeş okulda geçiren Ardeşen  AİHL  öğrencileri, kardeş okul öğrencileri ile samimi ilişkiler kurarak, telefonlarını ve sosyal medya adreslerini alarak kardeşliklerini pekiştirdiler, yurda döndükten sonra da haberleşmeyi sürdürdüler.

Kardeş okul müdürü, okul Müdürü Ahmet Ali SANDIKÇI’ya özel yaptırdıkları ve etrafında kaliografik yazıyla ASR suresinin yazılı olduğu bir saat ve üzerinde Medrese resminin bulunduğu bir plaket hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73