banner72

Ardeşen Belediyesinden Maaş Açıklaması

Rize'deki Bir İnternet Sitesinin Gündeme Getirdiği, "Ardeşen Belediyesi İşçilere Maaş Ödeyemiyor" Başlıklı Haberine Ardeşen Belediyesinden Yalanlama Geldi ve Gerekli Hukuki Sürecin Başladığı İfade Edildi.

Ardeşen Belediyesinden Maaş Açıklaması

Rize'den Yayın Yapan Bir İnternet Sitesi, " Mağdurların su parasını cepten ödeyeceğiz diyenlere bakın! Ardeşen Belediyesi işçilere maaş ödeyemiyor." Şeklinde Bir Habere Yaptı.

Haberde, "Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19)  ile mücadele kapsamında, Rize’nin Ardeşen ilçesinde mağdur olan vatandaşların su parasını ceplerinden ödeyeceğini açıklayan AKP Meclis üyelerinin Belediye de çalışan 160 işçinin maaşlarını ödemediğini iddia edildi.

BELEDİYE'DEN YALANLAMA GELDİ

Yaşanan Bu Gelişmelerin Ardından Ardeşen Belediyesi Bir Açıklama Yaparak, İlgili İddianın Gerçeği Yansıtmadığı Gibi İlgili Haber Sitesi Hakkında Hukuki İşlemlerin Başlatıldığını Duyurdu.

Konuyla ilgili Ardeşen Belediyesi imzasıyla yapılan açıklama da;

Belediyemizin maaş ödeyemediğine yönelik çıkan gerçeği yansıtmayan haberlere itibar etmeyiniz.

Covid -19 salgınının en başından bu güne İlçe genelindeki mücadelemizin muhasebesini siz hemşerilerimize bırakırken, Belediyemiz bünyesinde hizmet veren ARBELSAN A.Ş. şirketi bünyesinde bulunan “Yöresel Yemekler Sofrası, Sahil Aile Çay Bahçesi, İncir Dibi Tesisleri, Sosyal Tesis ve Parkomat servisi” çalışanlarımızın Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmadığı ve evlerinde kalmaya devam ettiklerini, bu manada hiç bir çalışanımızı mağdur etmeme adına da he ay maaşları ödenmektedir. Geriye dönük borcumuz yoktur. Çıkan asılsız haberlerle ilgili yasal süreç başlatmış bulunmaktayız. Haberde bahsi geçen Belediye Çalışanlarının ise geriye dönük maaş alacağı yoktur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73