banner72

Ardeşen, Bitlisli Konuklarını Ağırlıyor.

Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Eşleri Hanımefendi Nagihan Alibeyoğlu'nun Himayelerinde Gerçekleştirilen 'Kardeşlik Kervanı' Projesi Kapsamında Bitlis'in Güroymak İlçesinden Rize'nin Ardeşen İlçesine Gelen 40 Kişiden Ortaokul ve İlkokul Öğrenci ve Öğretmenleri Ardeşen'li Gönüllü Aileler Tarafından Evlerinde Ağırlanıyor.

Ardeşen, Bitlisli Konuklarını Ağırlıyor.

Ardeşen Kaymakamlığının Başlatmış Olduğu, Ardeşen Belediyesi, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardeşen Kent Konseyinin Destekleri, Güroymak Kaymakamlığı ve Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliğiyle 'Kardeşlik Kervanı' Projesi Kapsamında Bitlis Güroymak'tan Ardeşen'e Gelen Ortaokul ve Lise Öğrencileri 3 gün 2 gece ilçede misafir edilecek.

Öğrenciler Ardeşen Kent Konseyinin Ev Sahipliğinde Oluşturulan Gönüllü Ailelerin Evlerinde Konaklıyor. Gün Boyunca ise Çeşitli Aktivitelerle Öğrenciler İçin Etkinlikler Düzenlendi.

Bitlis Güroymak’tan ilçeye gelen heyeti İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Eşi Nagihan Alibeyoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Ardeşen Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Murat Akın, Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Kent Konseyi Başkanı Ayşe Er ile Kent Konseyi Üyeleri karşıladı.

İlk Gün Etkinliği Ardeşen Belediyesi yöresel yemekler tesislerinde düzenlenen kaynaşma kahvaltısı ile başladı.

Devamında Dünyaca ünlü turizm vadilerinde olan Fırtına Vadisinde düzenlenen geziye katılan öğrenciler, Zeni Rafting tarafından ağırlanarak zipline etkinliğine katıldı.

Burada Tulum Eşliğinde horon oynanırken, Bitlis'ten gelen öğrenciler de kendi yöresel oyunlarını sergilediler.

Öğrenciler Oris Otel tarafından verilen yemeğin ardından gönüllü ailelerle birlikte konaklamaya başladı.

3 GÜN SÜRECEK

Gezi Ardeşen ve Rize Merkezde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle sürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73