banner72

Ardeşen'de Akua Park Projesi İçin İlk Adım Atılıyor

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'nın Fırtına Vadisinde Hayata Geçireceği Akua Park Projesinin İlk Adımı Resmen Atılıyor. Belediye Meclisinin Verdiği Yetki Kapsamında, TOKİ Konutları Arkasında Kalan Çöp Alanı Rehabilite Edilerek, Akua Park Projesi İçin İlk Alt Yapı Oluşturulmuş Olacak.

Ardeşen'de Akua Park Projesi İçin İlk Adım Atılıyor

Ardeşen Belediye Meclisinin 2019 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Toplantının Ana Gündem Maddesi ise Ardeşen Fırtına Mahallesinde Bulunan Vahşi Çöp Depolama Alanının Rehabilite Edilmesi Oldu. Başkan Kahya, Bölgenin Rehabilite Edilmesi İçin Meclisten Yetki Aldı.

Bu Sonuçla Bölgedeki Çöpler Kaldırılarak, Pazar İlçesindeki Melyat Köyünde Oluşturulan "Katı Atık Aktarma İstasyonu"na taşınacak. Bundan sonraki süreçte de, Ardeşen'de toplanan yeni çöpler de yine Melyat'taki tesislerde işlenecek.

"Bu Sonuçla Ardeşen Hem Çevre, Hem de Koku Kirliliğinden Kurtulmuş Olacak."

Konuyla ilgili açıklamalarda Bulunan Kahya, "Fırtına Mahallesi’nde yıllardır düzensiz vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan alan, Çevre ve Şehircilik ekiplerinin proje çalışmaları sonucunda bölgedeki olumsuz çevresel etkilerinin de önüne geçilecek. Çalışmalar kapsamında 20 bin metrekarelik alanda bulunan yaklaşık 25 bin m3 evsel katı atık ve 30 bin m3 diğer atığın tesviye işlemleri için sondaj ve proje hazırlama çalışmalarına başlanacak." dedi.

Kahya, "Bir toplumun kültürünün kalitesini ölçmeye yarayan en değerli ölçü çevre temizliğidir. Ardeşen Belediyesi olarak bu nahoş görüntülere son vermek adına bu nadide ilçemizin kadim, bereketli ve dünyada eşi benzeri olmayan Fırtına Havzasını yaşanılabilir bir görüntüye kavuşturmak adına değerlerimizde yeri olmayan bu yakışıksız tabloya son vereceğiz. Yıllardır düzensiz vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan Fırtına Mahallesinde ki alanın rehabilitasyon çalışmalarına geçtiğimiz ay Pazar Melyat mevkiinde temeli atılan ‘’Katı atık aktarma istasyonu’’ ile birlikte bölgede vahşi çöp depolaması sona erecek. Bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarını bu proje ile sonlandıracağız. Bölgede düşündüğümüz ‘Fırtına Vadisi Rekreasyon Alanı Projesi'ni hayata geçirerek vatandaşlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Ardeşen’imiz de artık görmek istemediğimiz manzaralar oluşmayacak, kötü görüntü ve kokular tarih olacak. Ardeşen vahşi depolamadan kurtulacak. Ardeşen’in bugünü ve geleceği kazanmış olacak." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73