banner72

Ardeşen 'İyi Parti''den Coronavirüs Açıklaması

İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu, yaptığı Yazılı basın açıklamasıyla, toplumun bütün kesimlerini fark gözetmeksizin etkileyen Corona belasına karşı toplumun tüm kesimlerini temsil kabiliyetine sahip Kurumlar, STK ve Bütün siyasi Parti temsilcilerinin ortak olarak mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Ardeşen 'İyi Parti''den Coronavirüs Açıklaması

Bütün Dünyada olduğu gibi Ülkemiz de çok zor bir dönemden geçtiğini anımsatan Demiroğlu sözlerini şöyle sürdürü;

"Sorun ulusal boyutlardadır. Bu gibi ulusal konularda ayrışmak veya siyasi menfaatler uğruna ayrıştırıcı ve nefret içeren söylemlerde bulunmak vicdani ve insani bir hareket değildir. Çünkü konu kendimizin ve sevdiklerimizin en değerlisi olan sağlıktır.

Bu bilinçle toplumun bütün kesimlerini fark gözetmeksizin etkileyen Corona belasına karşı yine toplumun tüm kesimlerini temsil kabiliyetine sahip Kurumlar, STK ve Bütün siyasi Parti temsilcilerinin ortak âdete milli mutabakat iradesi oluşturulması her zaman ve özellikle böyle zamanlarda bütün vatandaşların özlemidir.

Tüm bireyleri kapsayan ortak iradeyi oluşturacak temsilcilerin herhangi bir karar mekanizmasının içinde bulunmasının en önemli katkısı bir otokontrol sistemi oluşturmasıdır. İnsanlara bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz güveni tesis eder.

İnsanlarımıza saf temiz ve insani duygularla yardım etmeye çalışan herkesten Allah razı olsun. Hiç kimsenin kuşkusu olamasın ki inandıktan sonra biz millet olarak düştüğümüz yerden kalkmasını bilen vatanı ve devleti için kanını canını ve varlığını gözden çıkartabilen bir milletiz.

İhtiyaç sahiplerine yardımlar Allah için yapılır. Neyse ki çevremizde olduğuna inanmadığımız, Yapılacak yardımlardan kişisel veya siyasi menfaat beklemek reklam aracı olarak kullanmak ne geleneklerimize nede insanlığımıza sığmaz. Bu tür intiba yaratacak uygulamalardan kaçınmak gerekir.    

Bütün dünya ülkeleri gibi ülkemizde de Korona Virüsü ile Mücadele ediliyor. Bu adı konulmamış bir savaştır. Ve bütün savaşlar 3 elzem sonuç yaratır.

Yas tutanlar,  sakatlar ve hırsızlar.

Bu savaştan ise Yas Tutanlar çıkacak. Sakatlar yerine ‘Aç İnsanlar’  çıkacak. Bir de Hırsızlar çıkacak;  Ama bir de ‘Uyanmış bir Millet çıkacak.   

Zaman birlik zamanıdır. Ayrışma değil bütünleşme zamanıdır. Azim, gayret ve liyakatiyle göz dolduran Sn. Sağlık bakanı gibi insanların kamu ve bütün kurumlarda da kendini kanıtlama zamanıdır.

Bizler bizlerden ki kastım bu ilçede yaşayan herkes birlik beraberlik ve güven içinde hareket etmeliyiz. Hiçbir etkenin birliğimizi bozmasına fırsat tanımamalıyız. Doğruyu, yanlışı açık yüreklilikle tartışabilmeliyiz. Bu bütünlüğü sağlamak irade sahibi kurumların başta Devletimizin ilçemizdeki yüzü olan Sn. Kaymakamımıza, “Şehrül Emin” olarak nitelendirilen Belediye başkanımıza ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarla tüm siyasi parti ve STK'lara  düşmektedir.

Son olarak Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın der samimiyetle emek veren önce sağlık çalışanları ve emniyet mensupları olmak üzere herkese şahsım ve teşkilatım adına  teşekkürlerimi sunarım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73