banner72

Ardeşen Kaymakamlığından Çift Adres Bildirimi Uyarısı

Ardeşen Kaymakamlığı, Çift Adres Bildiriminde Bulunan Vatandaşların, Tek Adres Bildiriminde Bulunması Gerektiğini, Aksi Halde 1.188.00 TL İdari Para Cezasına Çarptırılacağını Söyledi.

Ardeşen Kaymakamlığından Çift Adres Bildirimi Uyarısı

Ardeşen Kaymakamlığı Tarafından Vatandaşların Cep Telefonlarına Gönderilen Mesajla, Çift Adres Bildiriminde Bulunan Vatandaşlara Uyarıda Bulunuldu. Mesajda Vatandaşların Ceza Yememesi İçin Tek Adres Bildiriminde Bulunulması Gerektiği , Aksi Halde ise Bin 188 TL İdari Para Cezasına Çarptırılacağı İfade Edildi.

İşte O Mesaj;

"Sayın Ardeşen'liler. 5490 sayılı kanuna göre, bir kişi birden fazla adres gösteremez. 31 Mart yerel seçimleri için birden fazla adres göstermeleri adına vatandaşlar teşvik edilerek bazı adresle usulsüz olarak köy ve mahallelerde gösterilmektedir. Konu ile ilgili kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak kontrollerde birden fazla adres gösterildiği tespit edilenlere 1.188.00 TL idari para cezası uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına adreslerini doğru, güvenli ve güncel tutmaları önemle duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şileyituri
Şileyituri - 3 yıl Önce

Kişi isteği halinde DİĞER ADRES bildiriminde bulunabilir, o kanunu iyi okuyun, diğer adres birinci adresin yerine geçmez, yazlık veya kışlık adresi gibi olur.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73