banner72

Ardeşen Kentsel Dönüşümle Yenilenecek

Uzun Yıllar Boyunca, Özellikle Ardeşen Merkez ve Fatih Mahallesinde Kentsel Dönüşüm İhtiyacı Dillendirilirken, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin Gündem İle İlgili noktayı Koydu.

Ardeşen Kentsel Dönüşümle Yenilenecek

Fatih Mahallesi, Cumhuriyet, Hürriyet ve Hal Caddesi ile Kaymakamlık ve Orta Camii Bölgesinin Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yıkılıp Yeniden İnşa Edilmesi İçin Çalışma Başlatacaklarını Söyledi.

TOKİ ile Yürütülen Çalışmalar Kapsamında Proje Detayları Hakkında Bilgi Veren Gültekin, "Başkan Gültekin “Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Hürriyet Caddesi ile Hal Caddesi ve Hükümet Konağı ile Orta Camii arasında kalan bölgelerin de dahil olduğu 70 Bin m2 alanda kentsel dönüşümle ilgili süreci başlatacağız. Konut sayısını azaltacağız. Konutların bir kısmında oturulmuyor. Kısım kısım, aşama aşama düşündüğümüz bir proje.” Dedi.

OTURUP KONUŞACAĞIZ, SÜREÇ ÇOK UZUN

Sürecin zamana yayarak işleyeceğini ifade eden Gültekin, ilçenin dinamikleri olan Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaflarımız ve siyasi büyüklerimizle ve yer ve mülk sahibi vatandaşlarımızla oturup konuşacağız.  Vatandaşlarımızın rızası çok önemli. Rızası olmadan yıkmamız mümkün değil. yıktırmazlar size." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep
zeynep - 3 yıl Önce

Ardeşen ' de 50 yaşın üstünde, üflesen yıkılacak çok sayıda bina var. Sahipleri itiraz etmemeli.

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73