banner72

Ardeşen'li Çocuklara Palyaço ve Kırmızı Başlıklı Kız Sürprizi

Ardeşen Kent Konseyi Derneği koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukların yüzünü güldürdü.

Ardeşen'li Çocuklara Palyaço ve Kırmızı Başlıklı Kız Sürprizi

Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan koronavirüs ile mücadele doğrultusunda alınan bazı tedbirler neticesinde 20 yaş altı genç ve çocuklara sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Evde kalan çocuklar baharın gelmesiyle birlikte sokağa çıkma arzusunda içinde olsa bile bu şuanda mümkün değil. Çocukların evde kaldıkları süre içerisinde oyuna ve dışarıda eğlenme özlemini bir nebze de olsa giderme ve onlara moral olma anlamında Ardeşen Kent Konseyi Derneği bir etkinlik düzenledi.

Dernek Başkanı Sevilay Yanılmaz beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle mahalleleri dolaşarak çocuklara balon ve bazı hediyelere verdi.

Çocuklara hediyeleri onların çok sevdiği karakter olan palyaço ve kırmızı başlıklı kız verdi.

KENDİ ARABASINI SÜSLEDİ, ARABAYI KULLANDI, HEDİYELERİ DAĞITTI

Ardeşen’de özel bir okulda Güzel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapan Burcu Kabaoğlu palyaço kılığına girerek çocuklara hediye dağıttı. Kabaoğlu, yaptığı açıklamada “Ben bu kıyafeti kendim diktim. Bir anda oluşan bir fikir oldu ve Ardeşen Kent Konseyi Derneği ile paylaştım. Benim de 5 yaşında bir oğlum var ve bu dönemde en zor tutabileceğimiz bireyler çocuklar. Sürekli sokakta olmaya alışıklar ve çok sıkılıyorlar. Onların hayatına bugün renk katalım istedik. Çok da güzel geçti ve güzel dönüşler aldık. Çok mutluyum.” Dedi.

YANILMAZ: “ÇOCUKLARIMIZIN DUYARLILIĞI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Geçirilen bu zorlu süreçte en çok etkilenenlerin çocuklar olduğunu söyleyen Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanı Sevilay Yanılmaz “Çocukları evde tutmak gerçekten çok zor. Çocukları dışarı çıkartmaya korkuyoruz; ama bugün dernek olarak bir nebze de olsa güldürmek istedik. Palyaçomuz ve kırmızı başlıklı kızımız ile balon ve küçük hediyeler verdik. Tüm çocuklara ulaşamadık; ancak ulaşabildiklerimizi sevindirdiysek ne mutlu bize. Çocuktan daha çocuk olduk bugün. Şunu da belirtmeden geçmeyeceğim. Bugün bir mahallede iki çocuğumuz aşağıya inmedi. İstanbul’dan geldiklerini ve karantinada olduklarını söylediler. Çocuklarımızdaki duyarlılık bizi çok mutlu etti.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73