banner72

Ardeşen Trafiğini Rahatlatacak Hamle

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Trafiğini Rahatlatacak Otopark Projelerinin Yapımının Sürdüğünü Söyledi. Kahya, Bin Araç Kapasiteli Otoparklar Oluşturduklarını Söyledi.

Ardeşen Trafiğini Rahatlatacak Hamle

Ardeşen Belediye Başkanı Ardeşen'in En Önemli Sorunlarından Biri Olan Trafik ve Otopark Sorununun Çözümü Noktasında Önemli Adımlar Atıldığını İfade Ederek, "Öncelikli Hedefimiz 1000 Araç Kapasiteli Otoparklar Oluşturmak. Eski Terminal Alanında 150 Araçlık Bir Otoparkı Hizmete Açtık. Önümüzdeki Süreçte ise Liman Arkasındaki Viyadük Bölgesinde ki şehre köprü ile bağlanacak, Alparslan Ortaokulunun altında ve Ardeşen Kaymakamlığının altında yer alan otoparkları aktif edeceğiz." dedi.

TÜM OTOPARKLARA GÜNLÜK SABİT FİYAT

İnsanımızın bu otoparkları aktif olarak kullanabilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Kahya, "Otoparklar arası bir elektronik bir sistem kuracağız. Günlük ücret uygulaması olacak. Örnek veriyorum sabah bir otoparka aracımızı park ettik. Bunun için bir ücret ödendi. Bu ücret ilçedeki tüm otoparklarda gün boyunca geçerli olacak. İstediği otoparkı istediği kadar kullanacak. Ücrette çok cazip olacak." ifadelerini kullandı.

MİNİBÜSÇÜLER GECE MESAİSİNDE

Kahya, Ardeşen minibüsçüler kooperatifinin istekleri doğrultusunda gece 21:30'a kadar Ardeşen- Kaçkar Devlet Hastanesi ve Pazar güzergahında hizmet verdiğini anımsatarak, "Bu konuda Minibüsçüler kooperatifimize ve fedakar şoför esnafımıza çok teşekkür ediyorum. Halkımızı bu konuda daha çok bilinçlendirerek gece dolmuşlarını daha çok kullanmalarını istiyoruz. Aslında yaz mevsiminde dolmuş hizmetinin 24 saate yayılmasını da arzuluyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73