banner72

Ardeşen Vakfı Öğrenciler İçin Bir Araya Geldi

Özverili çalışmalar sonucu Ardeşen sevdalısı 74 kurucu üyenin girişimiyle kurulan Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı, Ardeşenli gençler için bir araya gelerek, burs desteği hakkında toplantı yaptı. Toplantı Vakıf Başkanı Hakan Gültekin yönetiminde; Açılış ve yoklama, Vakıf iş ve işlemleri ile ilgili bilgilendirme, Vakıfın vereceği burs miktarı ve kriterleri, dilek ve temenniler konuları eşliğinde toplantı gerçekleşti.

Ardeşen Vakfı Öğrenciler İçin Bir Araya Geldi

Kuruluşunun ikinci yılında vakfa gelir getirecek yerleşke ve sosyal tesisler için önemli bir karar alarak, Ardeşen'de Üniversite alanının bir kısmının Belediye tarafına tapu alımını gerçekleştirdi, aynı zamanda bu arsaya  Ardeşen'de eğitim görecek öğrenciler için bir yurt binası inşaa ederek gelirlerin büyük bir çoğunluğunu vakfa bağışlama kararı alınarak ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs verecek.

Ardeşen Vakıf Başkanı ve aynı zamanda Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan GÜTEKİN, Vakfın ihtiyaçlı öğrenciler için 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde vereceği burs hakkında bir açıklama yaptı;  " Özverili çabalar sonucu 2 yıl önce kurulan Ardeşen Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfımız Allah’ın izniyle bu yıl da ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs vermeye devam edecek." dedi.

Geçtiğimiz sene 150 öğrenciye burs verildi. Bu sene +50 öğrenci teklifini gözden geçirip katılımcıların da kamuoyuna sunulan öğrenci sayısı 200'e çıkartıldı.

Toplantıya Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı,  Eski Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ardeşen Ticaret Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, esnaflarımız ve bir çok iş adamı katılım sağlayarak, konu hakkında detaylı bir istişare gerçekleşti.

Toplantı sonrası Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu vakfa bir katkı sağlayacak teklifte bulundu. Tüm katılımcılar eşliğinde Kuyumcu; "Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak ilk günden bu güne kadar tüm tanıtım, etkinlik ve yemeklerimizi hiç bir zaman odanın bütçesini kullanmadan kendi imkanlarımızla gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Biz koltuğu borçlu bir şekilde devraldık, sağolsun meclis üyelerimiz ve ekibimiz ile bu açığı kapatmak için elimizden gelen gayreti gösterdik, huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum. Siz değerli üyelerimize fikrimi paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere odamızın yeterli derecede bir alanı yok, bir bina katı içerisinde esnaflarımıza, güzel Ardeşenimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Bizler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak Belediyemizden bir bina istiyoruz. Çeşitli departmanları bulunan, geniş ve üyelerimize rahat toplantı ortamları sunarak İlçemize daha iyi hizmet yolunda ilerlemek istiyoruz. Aynı zamanda binada bulunan dükkan alanlarını esnaflarımıza kiraya vererek kazançlarımızın bir kısmını Vakfımıza bağış yapmak istiyoruz." dedi.

"TEKZİP: Yukarıdaki Paragrafta Yer Alan 'Biz koltuğu Borçlu Devraldık' Cümlesi Ardesen.com editörlerince yanlış anlaşılma sonucu yazılmış olup, zan altında bırakılan Ardeşen TSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Recep Eksilmez ve Yönetiminde Özür Dileriz. Zira, Ardeşen TSO Yeni Yönetime Borçlu Devretmemiştir. Ardeşen TSO üyeleri 80 Bin TL Para Bırakmıştır. Ardesen.com"

Burs Alacak Öğrencide Aranan Şartlar;

ARDEŞEN EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI BURS BAŞVURU KOŞULLARI

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Lisans öğrencisi olmak
 • Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak
 • Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak
 • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak
 • Üst sınıfa geçmiş olmak (ara sınıflar için)
 • Başvuru tarihinden enaz son iki ay önce ailesi veya kendisinin Ardeşen’de ikamet ediyor olması ve Ardeşen’de ikametinin devam ediyor olması

BURS VERİLMEYECEK HALLER

 • Vakıf üniversitesi öğrencileri
 • Açık öğretim öğrencileri
 • Uzaktan öğretim öğrencileri
 • 25 yaşından büyükler

· Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrenciler

· Üstteki bentte belirtilen fiillere istinaden öğretim kurumlarının disiplin kurullarınca herhangi bir ceza verilmiş olan öğrenciler

· Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler başvuru yapamaz

BURS ÖNCELİKLERİ

- Anne ve/ veya babasının yokluğu

- Maddi imkanları yetersiz gazi ve şehit çocukları

- Zihinsel veya bedensel engelliler
- Ailede birden fazla lisans öğrencisi olanlar

BURSUN SÜRESİ VE SON BAŞVURU TARİHİ:

Burslar genellikle (1 Kasım - 30 Haziran boyunca) 8 ay için ödenir. Son başvuru tarihi 06 Ekim 2017dir. Başvurular şahsen yada öğrencinin ailesi tarafından bizzat yapılacaktır.

BURS BAŞVURU ADRESİ: Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı (Ardeşen Belediye binası)

EKLENECEK BELGELER

VAKFIMIZA BURS İÇİN BAŞVURURKEN, ARDEŞEN EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN OLUŞTURULAN BURS BAŞVURU FORMU DOLDURULMAK ZORUNDADIR. BAŞVURU FORMUNUN EKSİK DOLDURULMASI YADA EVRAKLARIN EKSİK OLMASI DURUMUNDA YAPILAN BAŞVURU GEÇERSİZ SAYILACAK VE KESİNLİKLE DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

 • LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneği (e-devlet veya ÖSYM)
 • Öğretim kurumundan alınmış, devam edeceği sınıfı gösteren onaylı Öğrenci Belgesi
 • Nüfus Müdürlüğünden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği belge) (e-devlet)
 • Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (e-devlet) (Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinde adres bilgisi yer alıyorsa bu belgenin alınması gerekmemektedir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş olmalı ve fotoğraf arkasına ad soyad yazılmalıdır.)

BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLER AŞAĞIDAKİ BELGELERİ AYRICA VAKFIMIZA İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR

 • "Adli Sicil Kaydı" dökümü (e-devlet)
 • Ara sınıfta öğrenim görenler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesi (transkript)
 • Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler
 • Çalışanlar için onaylı Maaş bordrosu
 • Serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi
 • Emekliler için aylık maaşı gösterir belge (e-devlet)
 • Okuyan kardeşlere ait öğrenci belgesi

· Şehit veya gazi çocuğu olduğunu gösteren belge fotokopisi

· Bedensel veya zihinsel engelli olanlar için sağlık raporu fotokopisi

 • Mezun olduktansonra işe girdiğinde öğrenci bursu vereceğine dair taahhütname

BURSUN ÖDEME ŞEKLİ

Burslar aylık olarak ödenir (8 ay boyunca ödenir). Burs başvuruları her yıl her bursiyer için yeniden değerlendirilir. Bursa hak kazanmış öğrencinin, bu hakkının devamı için, ilk burs almanın olumlu şartları aynen veya artarak devam etmesi gereklidir.

BURSA HAK KAZANANLARIN İLANI

Bursa hak kazanan öğrencilerin isimleri Ardeşen Belediyesinin web sitesinde en geç 9 Kasım 2018 tarihinde ilan edilecek ve bursiyerlere bildirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73