banner72

Avni Kahya; 75 Milyon TL Ardeşen'de Kalmalı

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, Çay Üretiminde Her Yıl Ardeşen'linin Kaybının 75 Milyon TL Olduğunu ve Bu Paranın Ardeşen'de Kalması Gerektiğini Söyledi.

Avni Kahya; 75 Milyon TL Ardeşen'de Kalmalı

Esnaf, Kamu Kurum, Sivil Toplum ve Halk Eğitim Merkezi Ziyaretlerini Sürdüren Kahya, Her Yıl Gürcü İşçilere 75 Milyon TL Para Ödendiğini ve Bu Paranın Ardeşen'de Kalması Gerektiğini Söyledi.

https://www.laztv.net//files/uploads/b92af36fa0.jpg

YILDA 75 MİLYON LİRA ARDEŞEN’DE KALMALI

Türkiye’de toplanan çayın yüzde10’unun Ardeşen’de toplandığının altını çizen AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, şöyle devam etti: “120 bin ton çay Ardeşen’de üretiliyor ve senede yaklaşık 75 milyon lira Gürcü işçilere gidiyor. Bu ciddi bir rakam. Bu para ne demek biliyor musunuz? Ardeşen Kaymakamlığı senede 4 milyon lira yatırım yapıyor. Bu paranın 20 yıllığı bir sezonda Ardeşen’den Gürcü işçilere gidiyor demek. Bu konuda başta devlet, ÇAYKUR, STK, Belediye olarak ortak bir karar almamız gerekiyor. Bu para Ardeşen’de kalmalı. 75 milyon lirayı fakir fukaraya aktarsak burada fakir fukara kalmaz. Bölge halkı olarak kendi çayımızı kendimiz toplamamız lazım.”

https://www.laztv.net//files/uploads/2590ad20eb.jpg

ARDEŞEN YAŞANABİLİR BİR İLÇE OLACAK

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, açıklamalarına şöyle devam etti: “Ardeşen ilçesinin coğrafyasına bakıldığı zaman güzel ilçemizin içinden iki tane aynı güzellikte akan deresi bulunuyor. Bu derelerden çok daha fazla istifade edeceğiz. Şayet göreve gelirsem deniz alabalığı projesini hayata geçireceğim. Bu projeyi ben 2014 yılında fizibilite olarak sundum ve Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Bu projeyi hayata geçireceğiz. Van’da inci kefali nasıl önemli ise burada da deniz alabalığı projesi hem turizme hem de tarıma ne kadar etkili olduğunu hep beraber göreceğiz. Ardeşen ilçemizin bir diğer büyük avantajı ise organize sanayi bölgesi alanı olması. Bu alan Türkiye’nin nadir su membasındır. Ayder gibi Türkiye’nin çok önemli turizm destinasyonun girişindeyiz. Havalimanının bitimi ile Ardeşen ilçemiz ufku olan bir ilçe. Turizmle birlikte onun ek üniteleri olan sanayi, tarım ve üniversitenin daha da gelişmesi ile birlikte Ardeşen daha yaşanabilir bir ilçe olacak. Belediye meclis üyeleri de bu gelişime göre isimlendirildi. Bu kadronun çok büyük avantajı olacak. Kendi içimizde çok istişare yapacağız, hep birlikte bu bölgeyi çok daha büyüteceğiz.”

https://www.laztv.net//files/uploads/2fee15caad.jpg

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 01:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir laz
Bir laz - 2 yıl Önce

Akp kuruldu kurulalı yöneticisiniz. Kendi becerimle ardeşene şöyle bir katkım oldu diyebiliyor musunuz

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73