banner72

Avni Kahya: Ardeşen'in Suyunu Değerlendirmeliyiz

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, İlçede Kurulabilecek Olan Su Fabrikalarıyla Türkiye'nin Önemli Merkezlerinden Biri Olunabileceğini Söyledi.

Avni Kahya: Ardeşen'in Suyunu Değerlendirmeliyiz

Yaklaşan Yerel Seçimler Öncesi Sosyo-Kültürel Projelerini daha önce açıklayan AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, Ekonomik ve İstihdama Yönelik de dev adımlar atmak istediklerini söyledi ve ekledi; "Ardeşen'de kurulabilecek olan su fabrikaları İle su ihraç edebiliriz." dedi.

Ardeşen'deki Organize Sanayi Bölgesi diye bilinen bölgeden aldıkları suyun şişelenebilir kalitede olduğunu ifade eden Kahya, "Yaptığımız araştırmalar neticesinde gördük ki, bu kadar büyük şişelenebilir su kaynağı Türkiye'de yok. Bu havzanın içerisinde yer alan su kaynakları sadece ilçemiz ve ilimiz için değil, Türkiye'nin geleceği açısından zenginliktir." dedi.

TÜRKİYE'NİN SU MERKEZİ OLABİLİRİZ

Ardeşen'nin su fabrikaları ile birlikte Türkiye'nin en önemli merkezlerden biri olabileceğini söyleyen Kahya, "Ardeşen Belediyesi olarak ilk fitilin ateşlenmesi için öncü olacağız. İnanıyorum ki, 1 tane kurulursa devamı gelecektir. Tabii, burada pazarlama tecrübesi olan bir kurumun yer alması öncülüğümüz olacak. Çaykur'un bu bölge ile ilgili zaten bir düşüncesi vardır. Onu mutlaka değerlendirmemiz lazım. Belediye olarak biz de orada yer almalıyız. 1, 2 tane fabrikanın kurulması halinde bunun devamı da gelecektir. Zamanla fabrika sayısı neden onlarca olmasın ki?" dedi.

SU İHRAÇ EDECEĞİZ

Arap ülkelerinin tüm dünya'ya petrol ihraç ettiğini anımsatan Kahya, "Arabistan'da petrol çok ucuz, ama su çok pahalı. Burada ise tam tersi. Özellikle Arap ülkelerinin ciddi anlamda su ihtiyacı var. O bölgeye su ihracatı yapmak. Bölgemize ciddi anlamda Arap turist ziyaret ediyor. Markalaşma ve tanınılırlık açısından Arap turistlerin bölgemize ziyaretini fırsata dönüştürebiliriz." dedi.

İSTİHDAM OLUŞUR, NÜFUS ARTAR

Kahya, "Uzun vadede fabrika sayılarının artma yaşanması halinde, bölgemizde önemli derecede istihdam oluşur. Bu konuda İlçenin tüm dinamiklerine önemli görevler düşüyor. Bunun hep birlikte başaracak, ilçenin sosyo-ekonomik yönden gelişimini sağlayacak, ileriye dönük ise göç veren değil, göç alan bir su şehri olabiliriz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73