banner72

Işıklı Denizcilik Lisesi Öğrencileri Uygulamaları Eğitim Görüyor.

Işıklı Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören geleceğin denizcileri, Çayeli Limanköy'deki Güvenlik Eğitim Tesisinde uygulamalı eğitim görüyor.

Işıklı Denizcilik Lisesi Öğrencileri Uygulamaları Eğitim Görüyor.

Ardeşen Işıklı MTAL (Denizcilik Lisesi), öğrencileri okuldan mezun olduktan sonra gemilerde çalışabilmeleri için gerekli olan eğitimlerden  “Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Temel Eğitimi” alanında uzman öğretmenler Hüseyin Kalyoncu ve Mehmet Belli tarafından hafta sonu eğitimleri kapsamında Çayeli Limanköy'deki Güvenlik Eğitim Tesisinde uygulamalı eğitim görme imkanı buluyor.

Eğitimde öğrencilere gemide ve günlük hayatta bir yangın çıkması halinde nasıl müdahalede bulunacakları, çevre güvenliğini nasıl alacakları uygulamalı olarak anlatılıyor.

Yapılan eğitimlerde; Basınçlı su ile yangın söndürme, Sıvı yangınını boğarak söndürme, Yangın eğitim merkezine solunum maskesi ile girip eğitim maketini kurtarma, Solunum maskesini kuşanma ve kullanma, Köpükle yangına müdahale etme, Basınçlı su elde etme ve nozul kullanma eğitimleri öğrencilere uygulama yaptırılarak veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73