banner72

LGS’DE SAYISAL BÖLÜM SÜRESİ UZATILDI!

LGS’de, sayısal bölüm süresinin 20 dakika uzatılmasıyla ilgili bir açıklama yapan Hamidiye Çözüm Koleji Rehber Öğretmeni Rıfat Şamlıoğlu, Velileri Bilgilendirdi.

LGS’DE SAYISAL BÖLÜM SÜRESİ UZATILDI!

LGS Sayısal Bölüm süresinin uzatılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Hamidiye Çözüm Koleji Rehberlik Servisi’nden Psikolojik Danışman Rıfat Şamlıoğlu, “Sayısal bölüm 40 soru ve artık 80 dakika. Süre uzatımı yüzleri güldürdü. Süre konusunda zorlanan öğrenciler için olumlu bir değişim olarak nitelendiriyoruz” dedi.

Şamlıoğlu, “Bilindiği üzere LGS, Sayısal ve Sözel olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sözel bölümde toplam 50 soru sorulacak ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi 75 dakika süre verilecek. Sayısal bölümde ise 40 soru sorulacak ancak geçtiğimiz yıldan farklı olarak 60 dakika yerine 80 dakika süre tanınacak. Yani her soruya ayrılan süre, 1.5 dakikadan 2 dakikaya çıkarılmış olacak.

Sayısal bölümde sürenin 20 dakika uzatılması öğrencilerimiz adına hayırlı olacağını düşünüyorum. Bu, ortalama bir öğrenci için 5-6 matematik sorusuna daha fazla zaman ayırmak demek. Bu da özellikle LGS’de öğrenciler adına büyük bir avantaj.

Bu kararın alınmasında, öğrencilerin bilişsel hazır bulunuşlukları ve soruların zorluk dereceleri etkili olduğunu söylemek mümkündür. Hamidiye Çözüm Koleji Rehberlik servisi olarak, öğrencilerimizin bilişsel hazır bulunuşluğunu ve sınava yönelik kaygı ve stresini , bireyi tanıma teknikleri ve bireysel görüşmeler ile tespit ederek gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Öğrencilerimizin kapasitelerini en iyi şekilde yansıtmaları adına önce onları keşfedip, sonra ihtiyaçları doğrultusunda gerek grup rehberliği gerekse kişisel, sosyal, eğitsel, mesleki ve bireysel psikolojik danışma ile destek hizmetini sağlıyoruz. Bu minval üzere, kurumumuzun LGS öğrencilerinden önceki senede de olduğu gibi iyi bir netice alıp, başarıyla seneyi kapatacağımızı düşünüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 01:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
SADIK BUÇAN
SADIK BUÇAN - 3 yıl Önce

Ergunler caddesinin başına gelenler olacaksa hiç olmasin daha iyi !!!!

Mustafa Memoğlu
Mustafa Memoğlu - 3 yıl Önce

Yoruma halkimiz karar verecek

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73