banner72

RİZE Valisi Çeber Ardeşen'e Geldi

Karabük Valiliğinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı Rize'ye kısa bir süre önce vali atanan Kemal Çeber, Rize’de göreve başladığı günden bugüne kendisine sorulan ilk sorunun “Rize’yi nasıl buldunuz?” olduğunu belirtti.

RİZE Valisi Çeber Ardeşen'e Geldi

Rize Valisi Kemal Çeber, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak amacıyla Ardeşen ve Fındıklı İlçesini ziyaret etti. Vali Çeber, Ardeşen ziyareti esnasında göreve başladığı günden bu yana kendisine sorulan ilk sorunun “Rize’yi nasıl buldunuz?” olduğuna vurgu yaparak; Rize’de canlı bir sosyal hayatın olduğunu gözlemlediğini söyledi.

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak amacıyla ilçe ziyaretlerini sürdüren Rize Valisi Kemal Çeber, Ardeşen İlçesini ziyaret esnasında İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Çeber, daha sonra İlçe Kaymakamı Yılmaz’dan brifing aldı.

vali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(1).jpg

Kaymakamlıktaki programın ardından Ardeşen Belediye Başkanlığına geçen Vali Çeber, burada Ardeşen Belediye Başkanlığınca, ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilere ‘Spor malzemesi ve ekipmanı’ dağıtım programına katıldı.

Vali Çeber, programda yaptığı konuşmada Rize’ye atanalı iki hafta olduğunu belirterek; “Benim özel önem verdiğim konular arasında öğrencileri, gençleri, eğitim ve sporu, yani genel anlamda ‘Sağlam nesiller yetiştirme meselesini’ ilk sırada sayabiliriz. Bu yönüyle Rize’de katıldığım ilk programın da bu minvalde olması beni mutlu etti” dedi.

Öğrencilerin eğitimleri esnasında; onlara sosyal ve sportif imkanların sunulmaması durumunda eğitimin bir yönünün eksik kalacağını belirten Vali Çeber, Belediye Başkanı Gültekin ve İlçe Kaymakamı Yılmaz’ın öncülüğünde yürütülen proje ile bu eksikliğin giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

vali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(2).jpg

Rize’yi nasıl buldunuz?

Rize’de göreve başladığı günden bu yana kendisine sorulan ilk sorunun; “Rize’yi nasıl buldunuz?” sorusu olduğuna vurgu yapan Vali Çeber; “Göreve başladığım günden bu yana bütün ilçelerimizi görme şansım oldu. Yaptığım incelemeler esnasında Rize’de canlı bir sosyal hayatın olduğunu gözlemledim. Ardeşen özeline gelince de bu sosyal hayatın sportif yönünün çok güçlü olduğunu gördüm. İdareciler olarak bizim hedefimiz, toplumda spor yapabilecek herkese, yapmak istediği spora uygun şartları hazırlayarak, yakalanan bu başarının üstüne bir şeyler koyabilmek olacaktır” dedi.

Rize’nin öğünülecek düzeyde, doğa harikası yaylalarının, akarsularının, vadilerinin olduğuna vurgu yapan Vali Çeber, “Yaşanılan coğrafya, iklim ve şartlar insanları ve sporu şekillendirir. Bizimde, Rabbimizin bize bahşettiği bu güzel doğa ile iç içe sporlara ağırlık vermemiz lazım. Gördüğüm kadarıyla bu yönde güzel çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar sunucu gerek bireysel gerekse takım sporlarında birçok başarıyı Ardeşen’e kazandırmış” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

vali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(5).jpg

Fındıklı İlçesini de ziyaret eden Vali Çeber, buradaki ziyaretin ilk bölümünde Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz’dan ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı ardından Belediye Başkanı Adnan Özbalaban’ı makamında ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Abdullah Şen, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş’un da eşlik ettiği Ardeşen ve Fındıklı incelemeleri esnasında Vali Çeber, İlçe Jandarma Komutanlıkları ve İlçe Emniyet Amirliklerini ziyaret ederek genel asayiş ve yürütülen uygulamalar hakkında bilgiler aldı.

vali-ceber,-findikli’da-incelemelerde-bulundu-(1).jpgvali-ceber,-findikli’da-incelemelerde-bulundu-(2).jpgvali-ceber,-findikli’da-incelemelerde-bulundu-(3).jpgvali-ceber,-findikli’da-incelemelerde-bulundu-(4).jpgvali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(3).jpgvali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(4).jpgvali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(6).jpgvali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(7).jpgvali-ceber,-ardesende-incelemelerde-bulundu-(8).jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73