banner72

Ardeşen'de 4. Stretball turnuvası 7 Ağustosta Başlıyor.

Ardeşen Belediyesi Tarafından Bu Yıl 4.sü Düzenlenecek Olan Sokak Basketbolu (Stretball) Turnuvasına Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'da Yarışmacı Olarak Katılacak.

Ardeşen'de 4. Stretball turnuvası 7 Ağustosta Başlıyor.

Ardeşen Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Türkiye'nin en geniş katılımlı organizasyonda geri sayım başladı.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NUN KATILIMI BEKLENİYOR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ardeşen Sokak Basketbolu Kurucu Koordinatörü Salih Navdar, son kayıtların 5 Ağustos 2018 günü alınacağını ifade ederek, "Turnuvada şuana kadar Türkiye'nin dört bir yanından başvuru yağıyor. Yurt dışından da katılımın olacağı bu büyük organizasyonda Eski Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da takım kurarak mücadele edecek. Öte yandan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan da katılım konusunda söz aldık. Büyük bir aksilik olmaz ise kendisini Ardeşen'de ağırlayacağız." dedi.

Navdar, "An itibariyle 75 takımın başvuru yaptı. Kayıtlarımız 5 Ağustos 2018 günü saat 18:00 e kadar devam edecek. Ayrıca 100 takımdan sonra kayıt almayacağız. Şuana kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Hatay, Samsun gibi büyük illerden çok sayıda takım başvuruda bulundu." dedi.

ULUSAL VE ULUSLARARASI TANITIMLARLA DÜNYAYA AÇILDI

Söz konusu turnuvaya ulusal ve uluslararası bir çok takımın katılacağını anımsatan Navdar, "Dünya Basketbol Federasyonu FİBA'nın Resmi internet sayfası üzerinden turnuvamızın tanıtımını gerçekleştirmeyi başardık. İlimiz Rize'yi ve İlçemiz Ardeşen'i ulusal ve uluslararası arenada tanıtma imkanı bulduk. 7-8-9 Ağustos 2018 de yapılacak olan turnuvamızı 7 Ağustos 2018 saat 18:00 de başlatacağız. Açılış seremonimiz Çay TV tarafından canlı yayınlanacak. Ayrıca 9 Ağustos 2018 Saat 18:00'daki Final maçımız da aynı kanalda canlı olarak yayınlanacak. Bu kapsamında bölge halkımızı turnuvamıza davet ediyoruz. İl dışında olanları da ekranlara davet ediyoruz." dedi.

Navdar, söz konusu turnuva kapsamında sadece Basketbol heyecanı yaşatmakla kalmayacaklarını ifade ederek, "Yurt Dışından ve il dışından gelecek olan misafirlerimize bölgemizin ve Fırtına Vadimizin eşsiz güzelliğini yaşatıp, milli sporumuz Raftingi tattıracağız." dedi.

NOT:

Son Başvuru 05 Ağustos 2018 Pazar  Saat 18:00

Fikstür Çekim Tarihi: 06 Ağustos 2018 Pazartesi Saat 17:00

Yer: Ardeşen Belediyesi Toplantı Salonu Kat: 6

Fikstür çekimine her takımın takım kaptanının katılımı zorunludur.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73