banner72

Ardeşen Futbolu'nun Geleceğini Masaya Yatırıyoruz

Ardeşen'i Temsilen 5 Futbol Takımı Rize Amatör Kümede Mücadele Ederken, Yıllardır BAL Ligi Hasretini Dindirememesi Tepki Toplamaya Başladı.

Ardeşen Futbolu'nun Geleceğini Masaya Yatırıyoruz

Ardeşen'de görev yapan yerel medya kuruluşları bir araya gelerek ilçe futbolunun daha iyi yerlere gelmesi için taşın altına elini koymaya hazırlanıyor.

İlçede amatör ligde mücadele eden 5 futbol takımının tek çatı altında daha güçlü bir şekilde olması, bu takımın daha üst ve profesyonel liglerde mücadele etmesi için bir kamuoyu ve farkındalık oluşturmanın içerisine girdi.

Bu kapsamda Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı SaLih Navdar, www.sondakikarize.com imtiyaz sahibi Mustafa Özyanık, www.turklaz.com imtiyaz sahibi Necmettin Yarıcı ve editörü Serdar Kutanis, www.ardesen.com imtiyaz sahibi Ömer Faruk Zenginal, www.medyalaz.com.tr imtiyaz sahibi Adem Akatin, www.gelisimtv.com.tr genel yayın yönetmeni Adem Önçırak, www.lazhaber53.com editörü Ayşe Nişancı bir araya gelerek konuya ilişkin kamuoyuna bir basın bildirisi yayımladı.

BASIN BİLDİRİSİNDE ŞU İFADELERE YER VERİLDİ...

Değerli Ardeşenli’ler ve Ardeşen’deki spor yöneticileri…

Yıllardır Ardeşen’in sporcuları ve spor yöneticililerinin her daim yanında olduk. Yeri geldi taraftar yeri geldi basın mensubu gibi amatör ve profesyonel spor kulüplerimizin yanında olduk. Birlikte sevindik, birlikte üzüldük; ancak son zamanlarda özellikle Ardeşen’de faaliyet gösteren futbol kulüplerinin anlamsız çekişmeleri, hatta birbirlerine kötüleyecek dereceye gelmesi, biz basın mensuplarını üzmekte hatta kaygılandırmaktadır.

Ardeşen’de faaliyet gösteren beş güzide futbol kulübü var. Bunlar Ardeşenspor, Palivatspor, Tunca Belediyespor, Ardeşengücü ve Pirinçlikspor.  Bu kadar çok futbol kulübü olan bir ilçenin ise 30 yıldan bu yana bir profesyonel futbol takımı oluşturamaması üzüntü verici. Hemen yanı başımızda bulunan Pazarspor çok uzun yıllardır profesyonel futbol oynamaktadır, hatta bu konuda o kadar mesafe kat etmişlerdir ki, milli takıma bile futbolcu kazandırmışlardır. 

Tabi bu işler elbette ki para ile oluyor; ancak 40 bin nüfuslu Ardeşen’de Pazarspor’un bütçesi kadar bütçe oluşturmak zor değil. Bu ilçenin yeteri kadar iş adamı, bürokratı, siyasi büyüğü var. Eğer herkes bir bütün halde taşın altına elini koyarsa Ardeşen futbolu 1 yıl için değil 100 yıl boyunca profesyonel futbol kulübüne sahip olabilir.

Var olan kulüplerimizin başarıları takdire şayan; fakat yeterli değil. Kısıtlı bütçelerle en iyi hedef bal ligi oluyor; ancak unutulmamalıdır ki, Bal (Bölgesel Amatör Ligi) de adı üstünde amatör bir lig.

Şimdi bizler soruyoruz. Beş tane kulüp birleşip tek bir takım olması halinde 3. Lig veya 2. Lig bütçesi oluşturulamaz mı? Bu kurulacak olan kulüp veya var olan bir kulübü tüm takımların desteklemesi halinde futbolcu ve antrenörleri başarılı olmaz mı? Koskoca Ardeşen’de ilk 11 oluşturacak onca profesyonelimiz var. Bunlar futbol aşkı ile bir araya gelip Ardeşen futbolunu ayağa kaldıramazlar mı?

Aslında bize göre bu sorduğumuz soruların hepsi olumlu sonuç verir, vermelidir. Bizler Ardeşen’de faaliyet gösteren yerel medya mensupları olarak bu konunun sonuna kadar üzerine gideceğimizin altın çizmek isteriz. Bizim tek ve yegane amacımız Ardeşen’de profesyonel bir futbol takımı olmasıdır ve bu olana kadar gerek yazılarımızla gerekse birebir görüşmelerimizle ince eleyip sık dokuyacağız ve sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu vesile ile başta Ardeşen GSK bayan hentbol takımına ve branş branş bütün profesyonel ve amatör sporcularımıza başarılar diliyor, tüm sporseverlere de içten sevgilerimizi iletiyoruz.

Güzel günlerde hep birlikte Ardeşen olmak ümidiyle…

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73