banner72

Beyler Hesabı Verin

Rizespor erteleme maçında Göztepe’nin konuğuydu. Yeşil-mavililer zorlu ve bir o kadarda önemli karşılaşmanın ilk yarısında kötü oynadı etkili olamadı.  Maçın 10. Dakikasından sonra  Göztepe sürekli gol ararken Rizespor’ da can siper hane şekilde kalesini savunan taraf oldu.  Kadro derinliği ve zenginliği fazla olmayan Rizespor’ da sakat ve cezalı futbolcuların çok olması takımı ve oyunu  etkiledi. Özellikle orta sahada Diemendou’nun sağ tarafta da Morizouk’un olmayınca çok etkisiz ve yetkisiz kaldı. Bu eksikler de takımın kurgusunu ve oyununu olumsuz yönde ebozdu. Bununla da Göztepe etkili oynadı. Kanatları ve orta sahayı iyi kullandı. Yeşil-mavililer hücuma çıkmaya çalışırken çok top kayıpları yaptı. Orta sahada ve kendi yarı alanı için dede pas hataları.  Göztepe’nin baskısıyla kendi yarı alanını çekilerek rakibin baskısını önlemeye çalışarak oynadı. Ev sahibi takım etkili oynadı ancak net gol pozisyonu bulamadı. Kalesini savunarak oynayan Rizespor alan kapatarak boş alan bırakmadı. Ünal hocanın elinde bir kadro var. Bu kadronun  kalitesi ile birlikte yapacakları ve yapamayacakları belli. Belli olduğu içinde hoca duyguyu değiştiremiyor. İstediği futbol kültürünü inşa edemiyor. Böyle durumlar Türk futbol aklı ile çözülmeli.

Rizespor’ da topu ileriye taşıyacak oyuncu yok. Öndeki oyuncular pas ister . Ancak ileriye kat edip koridor açamadı. Boldrin ve Samudio yok. Hücum seti de hiç yoktu. Oyuna akım koyamadı.  Hele de seni sözde ileriye taşıyacak Garmash gibi bir oyuncun varsa bırak ileri gitmeyi olduğun yerde bile sayamazsın. Geri gidersin. İyi ki ikinci yarıda oyundan çıkartıldı.

Rizespor’ da oyun gol yememek üzerine kurulmuş, takımda usta ayak yok. Bu takımla ne hocanın ne de başkasının işi kolay değil. Maçın ikinci yarısın dada etkili olan Göztepe oldu. Etkili ataklarla gol aramaya devam ettirince goller peş peşe geldi. Bu ataklar sıklaşınca Berkan Emir Rizespor defansını yatırıp kaldırdıktan sonra attığı şut Talbi’ye çarpınca yanılan kaleci Gökhan topun yanından fileleri gitmesini sadece izledi Ardından da Burak’ın hatalı pasından iyi faydalanan Göztepe Napoleoni ile farkı ikiye çıkardı.  Rizespor’lu futbolcular öylesine kendi aralarında oynuyorlar. Kendilerini sorgulamadan. Üst düzeyde hatalar ve yanlışlar yapıyorlar.  Rizespor ruhu gitmiş. Takım pozisyon üretmekte çok ama çok yetersiz. Hem defansif hem de ofansif anlamda oyunu doğru oynayamıyor. Yeşil-mavili futbolcuların defans tada dada hücum dada pozisyon bilgileri zayıf.

Cumadan Salıya değişen ne var derseniz. Bir değişiklik var. Ankaragücü maçında ilk yarıda yediği gollerle mağlup olan Rizespor Göztepe’ ye ikinci yarıda yediği gollerle mağlup olarak ateşin içinde kalmaya devam etti.  Futbolcular heyecanı ve coşkuyu sahada gösteremiyor. Yansıtamıyor. Takım iyi değil hem de hiç iyi değil. Hakemin Skoda’ ya gösterdiği sarı kart da yanlış. Yüzüne gelmiyor. Omuz kart olmaz. Bu da çok bir şey değiştirmez. Sezon başında olduğu gibi devre arasın dada nerede yeteneksiz bir oyuncu varsa gel dostum Rizespor’ da oyna. Hem sen hem de menajerler para kazansın denmiş.

Beyler bu sonuçların bu transferlerin nedeni bahanesi olmaz. Bedeli olur. Bedeli ödeyin ve hesabı verin.

YORUM EKLE

banner74

banner73