banner72

10 Nisan Polis Haftası

Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen törenlerle Türk Polis Teşkilatı'nın 166. kuruluş yıldönümü kutlandı.

10 Nisan Polis Haftası
Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen törenlerle Türk Polis Teşkilatı'nın 166. kuruluş yıldönümü kutlandı.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan törende bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Sebahattin Yılmaz, Polis Teşkilatı'nın toplumun huzuru ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi birçok hayati önem arz eden görevler üstlendiğini söyledi. Türk polisinin çağın teknolojisini kullanarak sürekli kendini yenileyip geliştirdiğini ifade eden Yılmaz, "Türk polisi hukuk kuralları içinde, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti bilinci ile mesai kavramı gözetmeksizin en iyi ve en verimli şekilde görevini yerine getirmeye devam etmektedir" dedi.

İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi ise, günümüzde suçların giderek arttığı, çeşitlendiği, suç işleme vasıtası ve tekniklerinin geliştiğinin altını çizdi. Kaymakam Niyazi, "Polisin halk desteği olmadan suçların önlenmesinde başarılı olabileceğini düşünmek mümkün değildir. Polisin yasalarla verilen güvenliği ve huzuru sağlama görevini, vatandaşın memnuniyetini göz önünde bulundurarak insan haklarına ve yasalara saygılı, dürüst, tarafsız ve adaletli bir şekilde yerine getirir" dedi.

Daha sonra Kaymakam Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Doğru, kamu kurum amirleri ve öğrencilerle vatandaşların katılımıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir kokteyl verildi. Burada ise hafta nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2011, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73