banner72

ABD: Mavi Marmara'yı durdurun

36 ABD kongre üyesi, Gazze ambargosunu delmek için yola çıkmaya hazırlanan Mavi Marmara'nın durdurulmasını istedi. ABD'li kongre üyeleri İHH'nın provokasyon girişiminde bulunduğu iddia edip, İsrail'i haklı gösterdiler.

ABD: Mavi Marmara'yı durdurun

Bir grup Amerikalı kongre üyesi, Başbakan Erdoğan'a mektup yazarak, Gazze'ye doğru gelecek ay yola çıkmaya hazırlanan yardım filosunun durdurulması çağrısı yaptı.

PROVOKASYON GİRİŞİMİ
Amerikan Temsilciler Meclisi üyesi 36 milletvekili, kaleme aldıkları bir mektupla Başbakan Erdoğan'dan, ‘Özgür Gazze Hareketi’yle insani yardım vakfı İHH'nin, İsrail'e yönelik yeni provokasyon girişiminde olduğunu iddia etti.

Üyeler, "bu mektubu ciddi kaygımızı dile getirmek için yazıyoruz. temsilciler meclisi üyeleri olarak sizden İsrail hükümetiyle olumlu bir şekilde işbirliği yapmanızı istiyoruz" ifadesini kullandı.

Gazze'ye kaçak sokulan silahların İsrail için gerçek bir tehdit oluşturduğunu iddia eden kongre üyeleri, İsrail hükümetinin, halkını koruma hakkı ve sorumluluğu olduğunu dile getirdi.

Üyeler, filonun yola çıkması halinde İsrail'in gemilere çıkarak silah aramaktan başka seçeneği olmadığını savundu ve "yine çatışma yaşanmasından endişe ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2011, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73