banner72

Açıktan satılan gıdalarla mücadele

Rize Kent Konseyi yönetim kurulu, aldığı kararla; ilde, açıkta satılan yiyecekler konusunda, caydırıcı ve uyarıcı çalışmalara başladı.

Açıktan satılan gıdalarla mücadele

     Rize Kent Konseyi’nin yönetim kurulu üyeleri açıkta satılan yiyeceklerle mücadele konusunda bir ilki başlattı.

     Konuyla ilgili yetki ve sorumluluğu bulunan herkesle konuşmaya başladıklarını ifade eden Rize Kent konseyi üyeleri, ilk olarak Rize Tarım İl Müdürü Adem Çekiç’i ziyaret etti.

     İl Müdürü Adem Çekiç, yardımcıları Ali Kaçıran ve Çetin Mahmutoğlu’yla Kent Konseyi üyelerini kendi faaliyetleri hakkında bilgilendirdiler. Bu konu üzerine kendilerinin de çalıştığını söyleyen Tarım İl Müdürü Adem Çekiç tüm Rizelilerden destek ve duyarlılık beklediklerini belirtti.

26435
     Kent Konseyi Başkanı İ. Hakkı Zırh da, açıkta satılan yiyeceklerin halkın sağlığını bozduğunu belirterek, “Gelişmiş ülkelerde yiyecekler torbalanır, üzerlerinde imal ve son kullanma tarihler yazılır. Bu bizim ülkemizde de kanuni zorunluluktur. Açıkta satılan yiyeceklerin insan sağlığı açısından zararları bilinmektedir. Bu konuda kararlıyız ve tüm yetkililerle görüşeceğiz. Sorun çözülemediği taktirde konuyu hukuki platforma taşıyacağız.” dedi.
26436
     Kent Konseyi yönetim kurulu üyesi Hamit Turna da açıktan satılan yiyeceklerin Rize’ye yakışmadığını belirterek, zaman geçirilmeden bu anlamda ciddi tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73