banner72

Aksu: Kararlılığımız Sarsılmayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, iç ve dış gelişmeleri değerlendirdi.

Aksu: Kararlılığımız Sarsılmayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Türkiye’nin çağı yakalama hamlesini, milli birliğini ve kardeşliğini sağlama alma çabasını tedirginlikle, korkuyla karşılayan çevrelerin, kararlılıklarını sarsamayacağını söyledi.

Aksu, "Demokrasiden rahatsız olmak izah edilebilir bir tutum değildir" dedi.

Abdülkadir Aksu, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında önce dış politikaya değindi.

Türkiye’nin hiçbir devlete ve halka karşı önyargı beslemediğini vurgulayan Aksu, "Kim inatçılığı bırakır, girdiği ters şeritten çıkarsa Türkiye ona dostluk elini uzatmakta tereddüt etmez ve gecikmez’’ diye konuştu.

Aksu, iç politikaya ilişkin olarak da AK Parti iktidarıyla, ülkede, mihrakların, odakların ve lobilerin döneminin bittiğini söyledi.

Abdülkadir Aksu, demokrasiden rahatsız olmanın izah edilemeyeceğini belirterek, "Türkiye’nin çağı yakalama hamlesini, milli birliğini ve kardeşliğini sağlama alma çabasını tedirginlikle, korkuyla karşılayan çevreler bizi, kararlılığımızı sarsamayacaklardır" dedi.

Aksu, bir soru üzerine de anayasa değişikliğinin, parlamentonun uygun gördüğü zaman gündeme gelebileceğini belirterek, "Hedefimiz tüm Anayasa değişikliği ama bu olmazsa parça parça yapılabilir. Şu anda erken. Biraz sabırlı olun." cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2010, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73