banner72

Alpaslan İ.Ö.O Arsası Satılıyor

Alparslan İlköğretim Okulunu bünyesinde barındırarak Ardeşen'de uzun yıllardır eğitime önemli hizmetleri olan emektar binanın satışı ile ilgili karar onaylandı.

Alpaslan İ.Ö.O Arsası Satılıyor
1965 Yılından bu yana Ardeşen’e önemli hizmetler sunan Ardeşen Alpaslan İlköğretim Okulu Ardeşen belediye Meclisinin aldığı kararla satışa çıkarıldı.

Ardeşen Belediye Meclisi 03 Kasım 2011 tarihinde Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’ın başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla toplanarak gündemindeki konuları görüştü. Bu ayki toplantı gündeminin en önemli maddesi 45 yıllık Eski Alparslan İlköğretim okulu binası ve arsasınınn satışı oldu. Okul binası ve arsasının satışı yapılan oylama sonucunda evet oylarının çokluğuyla kabul edildi.

Oylama da muhalif meclis üyelerinin karara karşı çıktığı, oylamada hayır oyu kullanmalarına rağmen, AKP’li meclis üyelerinin çoklukta olduğu mecliste okul satışının oy çokluğula onaylandığı bildirildi.

Konu şimdiden Ardeşen’in en önemli gündem maddesi oldu.

ARDEŞEN ALPARSLAN İLKÖĞRETİM OKULU ESKİ BİNASININ ÖZELLİKLERİ
1965 yılında, bugünkü Fatih İlköğretim Okulu arsası üzerinde eğitim öğretim yapan Ardeşen’in tek ilkokulunun nakli suretiyle, 93 öğrenci mevcuduyla  Ardeşen Merkez İlkokul adıyla ve beş sınıflı bir okul olarak açılmıştır.1991 yılında adı, Merkez Alparslan İlkokulu olarak değiştirilmiştir.1998 yılında okul büyük bir onarımdan geçirilerek, 1998-99 Eğitim öğretim yılında   6.sınıflar açılarak sekiz yıllık ilköğretime geçilmiştir.Okul, 3000 metrekare arsa üzerinde kurulmuş olup binada 4 idare ve öğretmenler odası, 13 derslik, 1 Bilgi Teknoloji Odası bulunmaktaydı.Isınma, katı yakıtlı kaloriferle sağlanmaktaydı.Mevcut binanın yetersiz olması sebebiyle ikili öğretim yapılmaktaydı.VE BİR DEVİR KAPANDI
Alparslan İlköğretim Okulunu bünyesinde barındırarak Ardeşen'de uzun yıllardır eğitime önemli hizmetleri olan emektar bina artık çok sessiz.Gün doğarken başlayan ve akşam karanlığına kadar devam eden hareketlilik yerini işte bu sakinliğe bıraktı.Sınıfların ve öğretmenler odasının öğretmenleri; askıdaki hırkaların, sıraların, koridorların ve bahçenin öğrencileri beklemesine aldanmayın.Artık hepsi mazide tatlı birer anı olarak kaldı.Resimler ve Bilgiler: alparslan53.k12.tr/

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2010, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73