banner72

Alptekin Ardeşen'i Yönetmeye Talip !

2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlere 2 yıl gibi bir süre kaldı; ancak siyasete atılarak aday olmak isteyenler belli olmaya başladı.

Alptekin Ardeşen'i Yönetmeye Talip !
Karadeniz Müziğin güçlü seslerinden ve Ardeşen Kültür ve Sanat Elçisi Ayhan Alptekin Ardeşen Belediye başkanlığı için aday olacağını ve Ardeşen'lilere hizmet etmek istediğini söyledi.

Yıllardır Karadeniz müziğine kazandırdığı sanatçılar ve eserler ile yöreyi en iyi şekilde tanıtan ve Ardeşen Belediyesi tarafından bu misyonundan dolayı Kültür ve Sanat Elçisi seçilen Ayhan Alptekin 2 sene sonra yapılacak olan yerel seçimlerde Ardeşen Belediye Başkanlığı için aday olarak siyasete atılacağını söyledi.

Alptekin yaptığı açıklamada “Yıllardır yaptığım müzik, kazandırdığım sanatçı ve eserler ile yöremi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştım. Özellikle yaz aylarında bu bölgede yapılan etkinliklere katılmak için sık sık geliyorum. Çünkü kendimi buraya adapte etmeye çalışıyorum. Bu doğrultuda müzik piyasasından yavaş yavaş çekiliyorum. İki sene sonra müzik hayatımı ikinci plana atıp yöreme diğer alanlarda hizmet vermek için çalışacağım. Bu da siyaset alanıdır. İki yıl sonra yapılacak olan yerel seçimlerde Ardeşen Belediye Başkanlığına aday olacağım.” Dedi.

Sanatçılık mesleğinin vefasız olduğunu ve bu mesleğin tadında bırakılması gerektiğini savunan Alptekin “Memleketim için yaptığım çalışmalar kapsamında edindiğim birikimleri bundan sonra Ardeşen’im için harcayacağım. Tabi ki yine özel etkinliklere katılacağım ama meyhane hayatı bitti.” açıklamasında bulundu.
Alptekin son olarak Karadeniz Ağustos’da Ramazan Ayında yeni albüm çıkaracağını belirtti.

Mustafa ÖZYANIK - Gelişim TV
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73