banner72

Anneler Günü Kutlaması

Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde “Anneler Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Anneler Günü Kutlaması
İlçeye bağlı Seslikaya Köyü Ziya Okutan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen “Anneler Günü” etkinliğinde minik öğrenciler, şiir, çeşitli gösteri ve skeçlerle annelere sevgi mesajı verdi. Etkinlikte ayrıca 8.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserler sergilenip,kermes düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, okul müdürü Hasan Kulaber, müdür yardımcısı Cafer Döne, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda anne veli katıldı.

Programda anneler adına bir konuşma yapan okulun Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Aslışen, çok kıymetli annelerin anneler gününü kutlamak, bir nebze de olsa onlarla vakit geçirmek için bu programı düzenlediklerini söyledi. Anneler günü için hazırlanan programda emeği geçen başta okul müdürü ve yardımcısı ile öğretmenlere ve anneler günü için sahne alıp, annelere hitaben söylenen duygusal şarkılara emeği olan minik öğrencilere teşekkür etti.Ve ekledi;”Yılın Annesini” seçimi konusunda okul aile birliği yönetim kurulu ile veliler tarafından alınan ortak kararla verileceğini ifade etti.Seslikaya Köyü ziya Okutan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen “Anneler Günü” etkinliği, okulun 8.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği bölüm gezildikten sonra anne veliler tarafından yerel yemeklerle hazırlanan kermes gezilerek, öğreci ve veliler bir arada yemeklerden yeme fırsatını buldu.Kermeste elde edilecek gelirler, muhtaç olan öğrencilerin okul ihtiyaçları için kullanılacağı belirtildi.(Sabri Aslışen)


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2011, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73